رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

برگزاری مراسم گرامیداشت یاد و نام دو تن از علما و مفاخر استان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مراسم گرامیداشت یاد و نام دو تن از علما و مفاخر استان

مراسم بزرگداشت آیت الله شیخ محمد جواد عارفی و آیت الله سید مهدی عبادی برگزار شد .

در مراسم بزرگداشت آیت الله شیخ محمد جواد عارفی و آیت الله  سید مهدی عبادی که با حضور مردم و روحانیان در بیرجند و خوسف برگزار شد سخنرانان در خصوص ابعاد  شخصیتی این دو عالم روحانی و برجسته سخنرانی کردند .

حجت الاسلام دیانی ، استاد حوزه با اشاره به سوابق مبارزاتی آیت الله شیخ محمد جواد عارفی علیه رژیم پهلوی و نقش وی در روشنگری مردم و ترویج و تبلیغ شعائر دینی گفت: ساده زیستی، متانت نفس و شجاعت در بیان حق از مهمترین ویژگی های شخصیتی آیت ا... شیخ محمد جواد عارفی بود.

حجت الاسلام دیانی گفت : این عالم وارسته در طول حیات پر برکت خویش، منشا خدمات زیادی به مردم  بود و امروز باید قدردان خدمات علما باشیم .

حجت الاسلام شاه بیکی ، امام جمعه خوسف هم در مراسم گرامی داشت  آیت الله سید مهدی عبادی، با تجلیل از نقش علما به ویژه مرحوم عبادی در روشنگری و بصیرت افزایی مردم گفت: ساده زیستی و ولایتمداری از برجسته ترین ویژگیهای شخصیتی این عالم ربانی بود.

حجت الاسلام مختاری ، از اساتید حوزه و دانشگاه هم، آیت الله عبادی را مرد عمل، علم و تقوا دانست و گفت: تکریم علما از مهمترین وظایف آحاد جامعه است.

آیت الله شیخ محمد جواد عارفی، در 4 اسفند 1380 در سن 112 سالگی و آیت الله سید مهدی عبادی پدر شهیدین عبادی در سال 84  به دیار باقی شتافتند .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی