سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

برگزاری مراسم اربعین حسینی با حضور آیت ا... نوری همدانی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مراسم اربعین حسینی با حضور آیت ا... نوری همدانی

عزاداری اربعین حسینی با حضور آیت ا... نوری همدانی در خراسان جنوبی برگزار شد .

در این مراسم که در محل حسینیه جماران بیرجند برگزار شد دسته های عزاداری در چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش بر سر و سینه زدند و عزاداری کردند .

آیت ا... نوری همدانی در جمع عزاداران اربعین حسینی در بیرجند با سلام و درود بر سید الشهدا (ع) و یاران وفادارش گفت : امام حسین (ع) در عاشورا خون داد تا مردم را از جهالت و نادانی ، رهایی بخشد .

وی با اشاره به جایگاه ارزشمند خون شهدا در جهان هستی افزود : در تمام تاریخ تنها چیزی که می ماند و پایدار است خون شهدا و در صدر آن خون سید الشهداست .

آیت ا... نوری همدانی گفت : در جهان اسلام ارزش جانبازان و شهدا با تعداد زخمهایشان سنجیده میشده نه با مدال که در این خصوص امام حسین (ع ) و حضرت علی (ع) بیشترین زخمهای جهان اسلام بر پیکرشان وارد شده است .

وی تأکید کرد : فرهنگ حسینی باید در نماز ، زندگی ، سفر و حتی خوردن و آشامیدن ما تجلی پیدا کند تا همواره زندگی مان با راه شهدا عجین باشد .

آیت ا... نوری همدانی افزود : من همواره وصیت نامه شهدا را مطالعه می کنم و آنچه که از تمامی این وصیت نامه ها استخراج کرده ام ، تأکید تمام شهدا بر تبعیت محض از ولایت فقیه است که باید سرلوحه کارمان قرار دهیم .

وی همچنین با اشاره به نامگذاری خیابانها و کوچه ها با نام شهدا گفت : در این نامگذاریها پیامی است که آن پیام درک هدف شهدا و ادامه راه شان است .

آیت ا... نوری همدانی افزود : شهدا با خون دادنشان کار حسینی کردند و ما باید با اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر ، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و پیروی از ولایت فقیه ، کار زینبی انجام دهیم .

وی با اشاره به اربعین حسینی گفت : امروز در کربلا 20 میلیون انسان عاشق برای سرور و سالارشان امام حسین (ع) عزاداری می کنند که این خیل جمعیت نشانگر ارادت مردم به اهل بیت علیهم السلام است .

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی