جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

برگزاری متفاوت مراسم روز قدس امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری متفاوت مراسم روز قدس امسال

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: رهبر لغو مراسم روز قدس در سراسر کشورمعظم انقلاب اسلامی در روز جهانی قدس به صورت زنده و تلویزیونی با مردم سخن خواهند گفت و به منظور کسب فیض حداکثری از بیانات ولی‌امر مسلمین هیچ برنامه‌ای دیگری تحت عنوان روز قدس برگزار نخواهد شد.
در این اطلاعیه آمده است:" روز جهانی قدس یکی از برجسته‌ترین و ماندگارترین یادگاران احیاگر اسلام ناب محمدی حضرت امام خمینی و نماد صف‌بندی حق در مقابل باطل و مظهر حمایت جهانی از مردم رنج‌کشیده فلسطین است.
روز قدس نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام به ویژه ملت مسلمان ایران در موضوع فلسطین و حمایت از آرمان قدس شریف به مثابه مسأله اول جهان است. آرمانی که متعلق به همه ابناء آزادی‌خواه بشر و درد مشترک همه انسان‌های عدالت‌طلب به عنوان حادثه‌ای برای موحدین و مؤمنان در اعصار گذشته، حال و آینده از روزی که مسجدالاقصی پایه‌گذاری شد تا همیشه تاریخ است.
یوم‌الله قدس روز دمیدن خون تازه در رگ‌های امت اسلامی و برافراشته‌تر کردن پرچم مبارزه با رژیم صهیونیستی و مقاومت توأم با امید و معنویت تا آزادی فلسطین و محو کامل غاصب قبله اول مسلمین و جرثومه فساد یعنی رژیم جعلی، کودک‌کش و نژادپرست صهیونیستی است. بی‌شک پاسداشت موضوع فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام و دفاع از مظلوم، واجب شرعی و در هر شرایطی تعطیل‌ناپذیر است، لذا در پی محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری شایسته و گسترده راهپیمایی سراسری، امسال روز جهانی قدس با ویژه برنامه‌ای بس گرانبها و استثنایی پاسداشته خواهد شد و آن عبارت است از: سخنرانی مقتدای مقتدر و عظیم‌الشأن امت اسلامی بر این اساس در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان (۲ خرداد ۱۳۹۹ ـ. مصادف با ۲۲ می ۲۰۲۰ میلادی) رهبر معظم انقلاب اسلامی ساعت ۱۲:۰۰ (به وقت تهران) به صورت زنده با امت اسلامی سخن خواهند گفت.
این سخنرانی به صورت زنده از شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و بین‌المللی پخش خواهد شد.
به همین مناسبت و به منظور کسب فیض حداکثری از بیانات حکیمانه و راهگشای، ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای هیچ‌گونه برنامه‌ای تحت عنوان مراسم روز قدس در هیچ نقطه‌ای از کشور برگزار نخواهد شد. "
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم تأکید کرد که هیچ مراسمی در روز جهانی قدس در استان برگزار نخواهد شد.
حجت الاسلام مولایی افزود: بر این اساس برنامه تجمع در مساجدی که وضعیت آن‌ها سفید شده و همچنین رژه موتوری که قرار بود برگزار شود، لغو است.