جهش تولید | چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

برگزاری ستاد بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل استان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری ستاد بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل استان

alt

4 تا 10آبان ماه هر سال به عنوان هفته بزرگداشت پدافند غیر عامل نامگذاری شده است به همین دلیل ستاد بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل استان برگزار شد .

گلستانی فرد, معاون سیاسی, امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی به تاکیداتی که طی چند سال اخیر بر موضوع پدافند غیرعامل صورت گرفته است اشاره کرد و ادامه داد:این امر همواره از سوی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی نیز مورد تاکید وتوجه جدی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه طی سال های اخیر در حوزه دفاعی اقدامات بسیار مناسبی صورت گرفته است ,ادامه داد:با توجه به تهدیداتی که همواره از سوی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وجود داشته است می طلبد تا آمادگی های همه جانبه در زمینه ها و بخش های مختلف وجود داشته باشد که این امر از مهمترین محورهای کاری شورای پدافند غیر عامل استان است.

وی تصریح کرد: در حوزه پدافند غیرعامل در کشور نیز در حوزه های اداری اقدامات و برنامه ها ریزی های بسیار خوبی صورت گرفته است که ازآن جمله می توان به تشکیل شورای پدافند غیر عامل در مراکزاستان ها و نیز تشکیلاتی که در این زمینه دردستگاه های اجرایی شگل گرفته است اشاره کرد.

وی سازماندهی,آموزش عمومی و تخصصی ونیز تدبیر را سه اصل اساسی در مقابله با حوادث دانست و افزود:استقرار قرارگاه زیستی و قرارگاه سایبری در زیرمجموعه شورای پدافند غیرعامل استان نیز در همین زمینه و با همین نگاه شکل گرفته و تاکنون اقدامات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی ادامه داد:تهدیدات دشمن در حوزه های سایبری و نیز در حوزه های غذایی, دارویی و آب و غذا بسیار مهم و حیاتی است که لزوم حفظ آمادگی همه جانبه در این زمینه بسیار جدی است واز جایگاه بسیار بالایی برخوردار است.

وی به اقدامات انجام شده در زمینه پیشرفت های نظامی اشاره کرد و ادامه داد:در این زمینه می توان به ساخت موشک ها, پهپادها و سایر ابزار نظامی استراتژیک اشاره کرد که موجب یاس وناامیدی دشمنان و شادی دوستان انقلاب اسلامی شده است.

معاون سیاسی, امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود موضوع آموزش های عمومی را به طور جد مورد تاکید قرارداد و افزود:در این زمینه نیز باید به گونه ای برنامه ریزی صورت گیرد تا موجب تشویش اذهان عمومی نشود.

گلستانی فرد ادامه داد: نقش رسانه ها وسایر دستگاه های فرهنگی در زمینه درونی کردن فرهنگ پدافند غیرعامل نقشی مهم و غیرقابل انکار است که باید در این زمینه نیز برنامه ریزی های جدی صورت پذیرد.

وی تصریح کرد:در استان خراسان جنوبی نیز همچون سایر استان های کشور در هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل اقدامات وبرنامه های بسیار خوبی به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی