سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

برگزاری دعای پرفیض عرفه در ۵۰۰ مسجد استان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری دعای پرفیض عرفه در ۵۰۰ مسجد استان

alt

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری دعای پرفیض عرفه در ۵۰۰ مسجد این استان همزمان با نهم ذی الحجه خبر داد.

حجت الاسلام محمدعلی سلم آبادی، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار شبستان  اظهار داشت: دعا؛ بهترین رشته اتصال انسان با خداوند متعال است و عرفه بهترین فرصت برای دعا و نیایش و برقراری این اتصال با خالق هستی است.

وی با اشاره به اینکه دعای عرفه امسال در 500 مسجد استان برگزار می شود، افزود: در مرکز استان مساجد " امام حسین(ع)، امام حسن مجتبی(ع) ، باقرالعلوم ، علی ابن ابی طالب (ع) ، محمد رسول الله(ص) ، الغدیر، مرتضوی ، توحید ، خاتم الانبیاء ، مسجدالنبی ، صدیقه طاهره(س) ، امام رضا(ع) ، مسجدالحسین جوادیه ، امام حسن عسکری ، صاحب الزمانی(عج)" پذیرای مردم خداجو و متدین بیرجند هستند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: روزه گرفتن در روز عرفه که به روز دعا و نیایش معروف است در صورتی که موجب ضعف نشود؛ مستحب است .

وی خاطرنشان کرد: در کتاب "مفاتیح الجنان" اعمال و دعاهای زیادی برای شب و روز عرفه نقل کرده اند که توصیه می شود مردم با مراجعه به این کتاب ارزشمند؛ اعمال وارده را تا حد امکان به جا آورند.

سلم آبادی یادآور شد: شروع قرائت دعای عرفه در مساجد مرکز استان ساعت 13 اعلام شده است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی