جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری جشنواره در خانه بمانیم - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره در خانه بمانیم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند گفت: این جشنواربرگزاری جشنواره در خانه بمانیمه برای ایجاد انگیزه در شهروندان بیرجندی و در راستای برنامه‌ی ملی «شکست بیماری کرونا» و همچنین اجرایی شدن "شعار در خانه بمانیم" برگزار می‌شود.
محمدرضا قلاسی مود از اجرای این جشنواره در چند بخش خبر داد که شرکت در تمام بخش‌های جشنواره برای عموم آزاد و دارای محدودیت سنی نیست.
وی با اشاره به اینکه آثار در دو گروه تصویری و نوشتاری طبقه بندی می‌شود، افزود: می‌بایست آثار تصویری به واتساپ جشنواره به شماره ۰۹۰۱۴۸۱۷۷۱۷ ارسال گردد و آثار ترسیمی نوشتاری شامل کاریکاتور، خاطره و دلنوشته حداکثر تا تاریخ ۲۰فروردین ماه ۹۹ به دبیرخانه سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری تحویل شود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گفت: تمام تصاویر اعم از فیلم و عکس باید واضح و با نور کافی تهیه شود و تصاویر با کیفیت پایین داوری نخواهد شد.
قلاسی مود افزود: فیلم‌های تهیه شده از آثار شامل بازی‌ها و سرگرمی باید کمتر از ۵۹ثانیه باشند و عکس آثار با فرمت jpeg و حداقل از هر اثر ۳عکس از سه زوایه ارسال شود.
وی افزود: در تمام تصاویر، اعم از عکس و فیلم در یک مورد، صاحب اثر یا یکی از نزدیکان که در صورت برگزیده شدن امکان حضور یا تحویل مدارک ایشان وجود دارد حضور داشته باشند.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گفت: هر گونه ویرایش عکس باعث حذف از مرحله داوری می‌شود، خاطرات و دلنوشته‌ها نیز باید به صورت دست نوشته و در حد یک صفحه A۴ ارائه شود.
قلاسی مود گفت: آثار با ذکر مشخصات کامل شامل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، شماره تلفن همراه و نشانی پستی به دبیرخانه جشنواره تحویل داده شود.
وی افزود: در کاشت سرسبزی نیز استفاده از چند بذر، خلاقیت و نوآوری در اجرا، ایجاد بعد و فرم دهی به سبزه، خلاقیت و نوآوری از مفاد داوری در بخش سرسبزی خواهد بود.
قلاسی با اشاره به بخش تخم مرغ رنگی، گفت: در این بخش اجرای تکنیک‌های هنری مانند نقاشی، کلاژ و برجسته کاری از موارد مورد نظر در داوری است و همچنین استفاده از تخم مرغ سفالی و دیگر سازه‌های تخم مرغی شکل بلامانع است.
در طول مدت جشنواره، آثار تصویری در صفحه اینستاگرامی @zi.zebel.birjand به نمایش عموم در خواهد آمد و تعداد لایک دریافتی هر اثر به عنوان امتیاز مثبت در رای داوران لحاظ خواهد شد.