سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

برگزاری آخرین نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری آخرین نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان

اعضای کمیته های اجرایی سفرهای نوروزی در روزهای پایانی سال و در آخرین نشست ستاد اجرایی خدمات سفر، برنامه های خود را برای استقبال از مسافران نوروزی ارائه کردند .

هم اکنون 227 اتاق در هتل ها ،281 مهمانپذیر ، هزار و 270 مهمانسرا، 154 آموزشگاه،500 زائرسرا،10 مجتمع و 35 رستوران بین راهی برای اسکان مسافران آماده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: خراسان جنوبی می تواند روزانه تا 30 هزار مسافر را اسکان موقت و شبانه دهد.

جمعیت هلال احمر استان هم 25 پایگاه 12 ساعته و شبانه روزی امداد و نجات را برای رفاه حال مسافران نوروزی فراهم کرده است.

آمادگی شبانه روزی 12 بیمارستان ، 7 داروخانه و نظارت و بازرسی 125 گروه بهداشت بر اماکن خدمات نوروزی نیز تدابیر اتخاذ شده بخش بهداشت و درمان استان بود اگر چه تعدادی از کلینیک های خصوصی و دندانپزشکی های غیر دولتی نیز موظف شدند در نوبت صبح خدمات درمانی ارائه دهند.

ممنوعیت تردد کامیونها حامل مواد سوختی و فاسد شدنی و همچنین تریلرها در محورهای حادثه خیز از تدابیری اتخاذ شده دیگر دستگاه های استان برای ارائه خدمات در نوروز 94 بود که مسئولان در ستاد اجرایی خدمات سفر به استاندار ارائه دادند .

استاندار هم پس از شنیدن گزارش مسوولان کمیته های ستاد سفرهای نوروزی گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا تمامی مسافران نوروزی به ویژه مسافران غیر بومی بدون هیچ مشکلی ایام سفر خود را در خراسان جنوبی سپری کنند .

خدمتگزار در خصوص شکایات و پیشنهادات مسافران و شهروندان در ایام نوروز گفت :

مسافران نوروزی و شهروندان در این ایام می توانند شکایات و یا پیشنهادات خود و همچنین قدردانی از دستگاه های اجرایی را با شماره تلفن 3157 اطلاع دهند و نتیجه بررسی آن را از دستگاه مربوطه پیشگیری نمایند .

در این نشست همچنین جمعیت هلال احمر ، اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و سازمان صدا و سیمای استان به عنوان برترین دستگاه خدمات دهنده به مسافران نوروزی و شهروندان در نوروز 93 معرفی شدند .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی