سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

برگزاری اجلاسیه شهدای اساتید و دانشجوی خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری اجلاسیه شهدای اساتید و دانشجوی خراسان جنوبی

اجلاسیه شهدای اساتید و دانشجوی خراسان جنوبی با حضور سردار نقدی و وزیر علوم در بیرجند برگزار شد

اجلاسیه شهدای اساتید و دانشجوی خراسان جنوبی با حضور سردار نقدی و وزیر علوم در بیرجند برگزار شد.

این مراسم با حضور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام و المسلمین رستمی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور ، سردار نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی، امروز در حسینه جماران بیرجند برگزار شد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور در این مراسم گفت: فرهنگ شهادت از گذشته تا به امروز باطل کننده همه جریانات فتنه و آشوبی است که دشمن علیه اسلام و ایران بکار گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی افزود: تا زمانی که فرهنگ شهادت در جامعه ما ارزش باشد کشور و ملت ما در برابر تمام هجمه های دشمن ایمن است.

وی گفت: حس فداکاری برای دین، و باور این امر که پیروزی از آن اسلام و حزب خداوند است دلایل پیروزی جوانان این مرز و بوم علیه دشمن است که دشمن نیز در تلاش برای از بین بردن این باور است.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی افزود: سلطه گران غرب و آمریکا تلاش می کنند تا به آرزوی خود که ناکامی ایران جشن نگرفتن چهلمین سالگرد انقلاب اش است برسند اما باید بدانند مردم ولایی و بخصوص جوانان ایران اسلامی با الگو گیری از شهدا به آنها این اجازه را نخواهند داد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری هم گفت: پایمردی رزمندگان و جوانان در جبهه های دفاع مقدس اقتدار امروز نظام اسلامی را رقم زده است که این پایمردی باید الگوی جوانان امروز ما باشد.

غلامی افزود: بزرگداشت شهدا به معنای بهره برداری از سیره زندگی این بزرگمردان است که می تواند چراغ راه زندگی همه ما باشد و باید از مسئولیت پذیری آنها در سالهای دفاع مقدس، برای مسئولیت های زندگی امروزمان الگوبرداری کنیم.

خامسان رئیس دانشگاه بیرجند نیز با تاکید بر پیاده  سازی ارزش های شهدا در زندگی فردی و اجتماعی گفت: خدمت صادقانه و بی منت به ملت و کشور از آرمانهای شهداست که باید همواره این آرمان را زنده نگه داریم .

از 2 هزار شهید خراسان جنوبی 61 شهید دانشجو هستند.

اجلاسیه شهدای دانشجو از برنامه های کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی است که امروز برگزار شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی