جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

برپایی 731 پایگاه جمع آوری فطریه در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی 731 پایگاه جمع آوری فطریه در استان

731 پایگاه جمع آوری فطریه در استان برپا می شود.

۷۳۱ پایگاه جمع آوری فطریه و کفاره درخراسان جنوبی برپا می شود.

حسینی، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: همزمان با عید سعید فطر تعداد ۷۳۱ پایگاه جمع آوری فطریه و کفاره با همکاری ۸۲۶ نفر نیروی انسانی در استان از سوی این نهاد برپا می شود.

حسینی افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته شده ۷۳۱ پایگاه جمع آوری فطریه و کفاره در استان برپا خواهد شد که از این تعداد  ۵۹۳ پایگاه در مساجد ، معابر اصلی شهر و روستاها و مصلی های نماز عید فطر و ۱۳۸ پایگاه در مراکز نیکوکاری وجوه زکات فطره روزه داران گرامی را جمع آوری می کنند.

وی گفت: به منظور دریافت فطریه و کفارات روز داران گرامی پاکت هایی قبل از عید سعید فطر از طریق ادارات تابعه این نهاد در سطح استان توزیع شده است و هم استانی های گرامی ، زکات فطره خود را در داخل این پاکت ها قرار داده و با قید رقم و نوع وجوه به پایگاه های این نهاد تحویل تا در اولین فرصت به دست محرومان و نیازمندان واقعی برسد.

وی افزود: براساس قانون زکات کشور مسئولیت جمع آوری و هزینه کرد زکات فطریه بر عهده ستاد زکات و کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: برابر اعلام دفتر امام جمعه مرکز استان، مبلغ فطریه هر نفر ۵ هزار تومان و کفاره نیز ۱۵۰۰ تومان می باشد که پرداخت مبلغ بیشتر حسب قوت غالب و یا شرایط منطقه بلاملانع خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی