سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

بازگشت به صفحه کامل

برپایی هفت ‌سین فاطمی در بقاع متبرکه خراسان ‌جنوبی

برپایی هفت ‌سین فاطمی در بقاع متبرکه خراسان ‌جنوبی


به مناسبت فرا رسیدن سال نو ، هفت سین فاطمی در بقاع متبرکه خراسان جنوبی بر پا شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به  تقارن ایام نوروز امسال با ایام شهادت حضرت زهرا(س) گفت: امسال توسط هیئت امنا و خادمان امامزادگان، سفره هفت‌ سین فاطمی برگرفته از القاب حضرت زهرا(س) شامل سلیمه، سیده‌النساء، سرالله، سرالعظمه، سعیده، ساجده و سماویه پهن شده که معانی و توضیحات کامل این القاب در این قالب به مردم و زائران ارائه می ‌شود.

حجت الاسلام گرایلی با اشاره به اینکه برای ترویج فرهنگ فاطمی در 16 بقعه متبرکه استان غرفه ‌های عفاف و حجاب برپا شده است، افزود: طرح عفاف و حجاب در تمام امامزادگان استان اجرا می‌شود اما غرفه‌های مذکور به صورت ویژه به این طرح می ‌پردازند.

وی با بیان اینکه نخستین نرم ‌افزار آموزش وقف برای کودکان تولید شده و در امامزادگان به کودکان ارائه می ‌شود، گفت: مسابقات مختلف کتابخوانی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در ایام برگزاری طرح آرامش بهاری با موضوعات مختلف اعم از  حجاب، اقتصاد مقاومتی و مصرف‌ گرایی، ازدواج و زندگی مشترک طراحی شده است.

حجت الاسلام گرایلی ایجاد آرامش برای مردم، زائران و مسافران نوروزی، استفاده از امکانات بقاع متبرکه و امامزادگان و پیگیری‌ کار فرهنگی را از اهداف مهم اجرای طرح آرامش بهاری برشمرد.