جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

برپایی نمایشگاه "فرات تا فرات" در دانشگاه بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی نمایشگاه "فرات تا فرات" در دانشگاه بیرجند

نمایشگاه "فرات تا فرات" در دانشگاه بیرجند برپا می‌شود

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند از برپایی نمایشگاه فرات تا فرات در دانشگاه بیرجند خبرداد وگفت: این نمایشگاه وقایع پس از عاشورا را در قالب تصویر و شبیه‌سازی واقعه کربلا در معرض نمایش قرار داده است.

حجت الاسلام جعفری به برنامه های حاشیه ای این نمایشگاه اشاره کرد و افزود :   برای برگزاری این نشست‌ها و گفتگوهای تخصصی اساتیدی از قم و مشهد دعوت شده‌اند که برنامه گفتمان های دینی با موضوع سبک زندگی مهدوی و فاطمی را در حاشیه‌ای این نمایشگاه برگزار می کنند همچنین اطعام بازدیدکنندگان پس از بازدید  از دیگر برنامه های حاشیه ای این نمایشگاه است.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند با بیان اینکه این نمایشگاه به همت کانون معرفتی نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه بیرجند برپا شده است، ادامه داد:  حلقه های معرفتی مهم ترین مکان برای برگزاری گفتمان‌های دینی و اجتماعی دانشجویان در سال تحصیلی جدید بوده است و برهمین اساس حلقه های معرفتی نهاد نیز در حاشیه این نمایشگاه برگزار خواهد شد،.

حجت الاسلام جعفری  به اهداف برپایی این نمایشگاه اشاره نمود و افزود : : آشنایی دانشجویان با فداکاری های حضرت زینب(س) و روشنگری های ایشان، آشنایی با سختی هایی که بر اهل بیت امام حسین(ع) پس از واقعه کربلا گذشت و نشان دادن رسوایی یزید پس از روبه رو شدن با کاروان اسرای کربلا از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه بیرجند یادآور شد: علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به شوکت آباد پردیس دانشگاه بیرجند واقع در سوله دانشگاه مراجعه کنند همچنین نمایشگاه فرات تا فرات از 9 آذرماه به مدت 20 شب در دانشگاه بیرجند میزبان علاقمندان خواهند بود

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی