سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برپایی نمایشگاه تاریخچه تحولات برنامه درسی ایران در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی نمایشگاه تاریخچه تحولات برنامه درسی ایران در بیرجند

نخستین نمایشگاه تحولات برنامه درسی ایران در دوسده اخیر  در دانشگاه بیرجند برپا شد.

مسئول برگزاری این نمایشگاه با بیان اینکه این نمایشگاه شامل دو دسته اسناد ملی و استانی است گفت: محتوای اسناد ملی بیشتر  حول محور مسایل فرهنگی و آموزشی با تاکید بر برنامه های درسی ،بخشنامه های دولتی  با محتوای برنامه ریزی آموزشی به مدارس و برخی اسناد نیز کتابهای درسی مربوط به عصر پهلوی و قاجاریه است که از مراکز آرشیوی بخصوص کتابخانه ملی و مرکز اسناد کشور و آرشیو اسناد کتابخانه شیراز تهیه شده است.

خانم علیزاده افزود: کتب درسی دوره قاجار و پهلوی شامل کتاب علم الاشیاد با موضوع  زیست جانوری و گیاهی و همچنین کتاب تدبیر منزل و بچه داری ویژه دختران دانش آموز  مربوط به دوره پهلوی است که به نمایش گذاشته شده است.

معاون پژوهشی دانشکده ادبیات دانشگاه بیرجند گفت: اسناد استانی نیز مربوط به مدرسه شوکتیه بیرجند و برنامه های درسی ، بخشنامه های برنامه های درسی و اسناد مربوط به بهداشت مدارس و توصیه های بهداشتی است که در لابلای بخشنامه هابه مدارس ابلاغ شده است.

آثار و اسناد نمایشگاه تاریخچه تحولات برنامه درسی ایران به همت خانم دکتر زهرا حامدی استادیار دانشگاه آزاد اسلامی داراب و خانم دکتر الهام ملک زاده استادیار پژوهشگاه مطالعات فرهنگی و علوم انسانی تهران تهیه شده است.