رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

برپايي همایش بین المللی و جشن جهانی شدن قنات بلده فردوس - نمایش محتوای خبر

 

 

برپايي همایش بین المللی و جشن جهانی شدن قنات بلده فردوس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، در این همایش بیش از 650 میهمان داخلی و خارجی از 10 کشور دنیا و آغاز همایش دانشگاهی بین المللی و جشن جهانی شدن قنات بلده فردوسهمچنین مسئولان کشوری و استانی حضور دارند.
رئیس همایش دانشگاهی بین المللی قنات جهانی بلده و مدیرعامل شرکت هلدینگ دانش بنیان لیدکو با بیان اینکه در این همایش  20 نفر از کشورهای خارجی مقالات علمی ارائه کرده اند گفت: برای این همایش 85 مقاله به دبیرخانه ارسال و پس از داوری مقالات ، 53 مقاله پذیرفته شد که 41 مقاله به صورت پوستر و 12 مقاله به صورت سخنرانی ارائه می شود.

20 مقاله از مقالات این همایش از کشورهای خارجی است و 53 مقاله پذیرفته شده در این همایش در پایگاه استنادی جهان اسلام ISC نیز پذیرش شده است.
آقای اسلام پناه با بیان اینکه دو تا از این مقالات به صورت ویدئو کنفرانس از کشور آمریکا و مجارستان ارائه می شود ، گفت: محورهای همایش دانشگاهی بین المللی قنات جهانی بلده شامل موضوعات مکانیزه شدن گردشگری، فرهنگ استفاده از آب و آینده قنات با توجه به تغیر اقلیم گرم و خشک خراسان جنوبی است.
همایش دانشگاهی بین المللی قنات جهانی بلده با مشارکت دانشگاه بیرجند و هلدینگ دانش بنیان لیدکو امروز و فردا در فردوس برگزار می شود.

قنات بلده فردوس با قدمت دوره ساسانی دارای 15 رشته قنات و طول مسیر 35 کیلومتری است که آب مورد نیاز 2 هزار و 382 هکتار از زمین های فردوس را تأمین می کند.