جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

برنامه های شبکه خاوران در هفته حقوق بشر آمریکایی - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه های شبکه خاوران در هفته حقوق بشر آمریکایی

برنامه های شبکه خاوران در هفته حقوق بشر آمریکایی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی، معاونت سیمای مرکز خاوران همزمان با هفته حقوق بشر آمریکایی، مناسبت های دیگری همچون هفته قوه قضاییه، دهه کرامت، هفته مبارزه با مواد مخدر و ... وجود دارد که معاونت سیما تلاش میکند به تمامی مناسبت های ایام پرداخته شود.  

در برنامه های تلویزیونی "شب های زعفرونی"، "زندگی سلام" و "صبحانه" متناسب با ماموریت، رویکرد و مخاطب برنامه به مناسبت هفته پرداخته خواهد شد.

برنامههای تامینی و آرشیوی مرتبط با مناسبت (اعم از مستند، فیلم و ...)، در کنداکتور پخش شبکه استانی قرار خواهد گرفت.

چنانچه مراسم سخنرانی ویژه ای در ایام هفته حقوق بشر آمریکایی برگزار شود؛ آمادگی پوشش تلویزیونی آن وجود دارد.

پخش زیرنویس متناسب با هفته انجام خواهد شد.

در صورت امکان، برنامه ترکیبی با نام "یک جهان اعتراض" به تعداد دو قسمت 25 دقیقهای و به صورت ضبطی تولید و پخش خواهد شد.

تحریمهای ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، غیرقابل اعتماد بودن آمریکا که حضرت آقا در سخنرانی های خود به این موضوع اشاره فرمودند، بعدی های فراوان آمریکا، ترور شخصیتهای انقلابی با محوریت شهید حاج قاسم سلیمانی، برخورد خشن و تبعیض آمیز آمریکا با رنگینپوستان خود، بیوتروریسم و ... از جمله محورهای موضوعی است که در برنامههای سیما به آن ها پرداخته خواهد شد.

سیما آمادگی دارد تا مسابقهای را به صورت روزانه برای هفته حقوق بشر آمریکایی برگزار نماید.

معاونت صدای خاورن هم در میـزگـرد های رادیـویی"سـایه روشـن" (یک برنامه) و "فـردا از آن مـاست" بـه مناسبت هفته پـرداخته خـواهد شـد.  

PSA  و آنونس های رادیویی پیرامون موضوع مناسبت تهیه و پخش خواهد شد. یک آنونس با نام "این آمریکاست" تولید و پخش خواهد شد.

در یک قسمت از برنامه رادیویی"میز خبر" با حضور کارشناسان متخصص این امر (اعم از کارشناسان خارجی مقیم ایران یا کارشناس ملی و استانی) به مناسبت پرداخته می شود.

در برنامه "پیام امروز" در قالب محتوای برنامه به این مناسبت پرداخته می شود.

در برنامه "نغمه و نوا" هر روز  به این مناسبت پرداخته خواهد شد.

در برنامه رادیویی"تقویم تاریخ" هر روز به مناسبت های ایام هفته حقوق بشر آمریکایی پرداخته میشود.

در برنامه "صبح شرقی"، هر روز (بجز 7 تیرماه) به مدت 5 دقیقه به این مناسبت پرداخته می شود.

آقای آبیز که دو فرزند نوجوانشان در حادثه تروریستی انفجار بمب در مسجد حضرت علی بن ابیطالب (ع) زاهدان به شهادت رسیدند، سوره مناسبی برای مصاحبه و گفتگو خواهند بود.

- در برنامه رادیویی"رادیو شب" از حضور مهمانان مرتبط برای پرداخت به مناسبت هفته استفاده خواهد شد (حداقل 2 برنامه).  

در برنامه "موج شرقی" (برنامه مشترک با مراکز کرمان و سیستان و بلوچستان) در قالب ارتباط تلفنی به این مناسبت پرداخته خواهد شد.

درصورتی که سرودها و موسیقی های تولید شده و عکس های مرتبط با مناسبت، توسط دستگاههای عضو کمیته در اختیار صدا و سیما قرار گیرد؛ در رادیو و رادیو نمای خاوران پخش خواهد شد.

معاونت فضای مجازی هم  دو پوستر فاخر، تولید ویدئو کامنت از سخنان رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و تولید یک ویدئو کامنت از جنایات آمریکا علیه مردم خودش و مردم سایر کشورها، از جمله ساختارهایی است که در دستور کار تولید و پخش قرار داده است.

عملیات توییتری در خصوص هشتگ های کشوری انجام خواهد شد.

اجرای فلش ماب (به ویژه برای مخاطب کودک و نوجوان) خوب و جذاب است. لذا چنانچه تولیدی در دست اقدام است به صدا و سیما نیز اعلام شود؛ در دستور کار قرار میگیرد

همچنین  از جمله ساختارهای تاثیرگذار در حوزه فضای مجازی، کاریکاتور است که میتوان از آن برای پرداخت به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی استفاده کرد.

همچنین در معاونت خبر شبکه خاوران هم  برنامه و مراسم های ویژه ای که توسط دستگاههای ذیربط استانی در مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی برگزار شود؛ پوشش خبری داده می شود.

یک گزارش تولیدی (با استفاده از سوژه ها و مباحث مطرح شده در جلسه امروز و مرتبط با موضوعات هفته حقوق بشر آمریکایی) تهیه و پخش خواهد شد.

ظرفیت فضای مجازی (خبرگزاری صدا و سیما و کانال های خبر) جهت پرداخت هرچه بیشتر به موضوعات استفاده خواهد شد.