جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

برنامه غذایی مناسب برای گروه خونی O - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه غذایی مناسب برای گروه خونی O

برنامه غذایی گروه خونی O چگونه باید باشد؟

افرادی که گروه خونی آن‌ها O است دارای ویژگی‌های سلامتی منحصر به فردی هستند و به تبع باید برای حفظ سلامتی خود از برنامه غذایی خاصی پیروی کنند.

گفته می‌شود افرادی که گروه خونی‌شان O است دستگاه ایمنی و دستگاه گوارشی قوی دارند. علاوه بر این، متابولیسم و سوخت و ساز بدنشان متناسب است و به همین علت بدن آن‌ها در مقابل بسیاری از بیماری‌ها بسیار قوی عمل می‌کند.

بهترین غذاهایی که برای افراد گروه خونی O مناسب است آن دسته مواد غذایی است که سرشار از پروتئین و فیبر باشد. به همین علت، توصیه می‌شود که به منظور تناسب اندام و سلامتی این افراد ماهی، گوشت، سویا، خشکبار، اسفناج، غذاهای دریایی، سبزیجات زرد و سبز و انواع میوه‌ها را مصرف کنند. این در حالی است که بدترین غذاها برای این گروه خونی گندم، غلات، لبنیات، ذرت، لوبیا، کلم، عدس و جوانه‌ها هستند.

به همین علت به این افراد توصیه می‌شود که غلات و لبنیات مصرفی خود را کنترل کنند تا به دستگاه گوارشی خود آسیب نرسانند. گاهی اوقات برخی افراد که دارای گوره خونی O هستند ممکن است دچار مشکلات خونی همچون لخته شدن خون شوند و به همین علت مصرف ویتامین K  و غذاهایی که سرشار از این ویتامین است و از لخته شدن خون آن‌ها جلوگیری می‌کند بسیار توصیه می‌شود.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران