جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

بررسی موانع و مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی موانع و مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان

alt

نشست ستاد صیانت از حقوق شهروندان ، امروز به رفع موانع و مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان پرداخت.

در این نشست نظارت بر حقوق بیماران در مطب ها و دارو خانه ها ، تامین دارو و نحوه بازرسی از داروخانه ها ، چگونگی قیمت گذاری ، نظارت برتجویز پزشکان ، بررسی تسلط کارکنان داروخانه ها ، بررسی مشکلات بیمه ی روستاییان و اسکان همراهان بیمار از مهمترین مشکلات مطرح شده در این نشست بود.

گلستانی فرد معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در این نشست گفت : رسیدگی به  حقوق مردم یکی از اولویت های مسئولا است و مردم بدانند برنامه های نظارتی دستگاههای مسئول در چهارچوب های مشخص انجام می شود .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع را از مهم ترین خدمات حوزه سلامته دانست و گفت : تا مردم نظام ارجاع و پزشک خانواده را نپذیرند و این امر فرهنگ سازی نشود مشکلات مردم چه در حوزه بیمه روستایی و چه اجرای پزشک خانواده در مناطق شهری حل نمی شود .

دهقان در خصوص اسکان همراهان بیمار گفت : دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص هیچ مسئولیتی ندارد و سازمانهای حمایتی و خیریه باید پای کار بیایند .

مسئله مطرح شده دیگر نسخه های بدخط پزشکان بود که معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای حل این مشکل راهکارهایی از جمله جمع آوری و پایش یک میلیون نسخه در سال ، تذکر شفاهی ، کتبی و در نهایت معرفی به سازمان نظام پزشکی را ارائه داد.

آهنی گفت : سالانه 4 نوبت بر داروخانه ها نظارت می شود و شماره تلفن 1490 جوابگوی سوالات مردمی در این خصوص است .

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی