سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بررسی مشکل راه اندازی کارخانه سیمان باقران - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی مشکل راه اندازی کارخانه سیمان باقران

مشکل راه اندازی کارخانه سیمان باقران بررسی شد.

کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور معاون برنامه ریزی وزرات صنعت معدن و تجارت تشکیل جلسه داد تا مشکل راه اندازی کارخانه سیمان باقران را بررسی کند.

به گفته مسئولان، کارخانه سیمان باقران هم اکنون 94 درصد پیشرفت دارد و در مرحله نصب برخی تجهیزات قرار گرفته است و اتصال نداشتن به شبکه گازرسانی تنها یکی از مشکلات آن است.

استاندار در این نشست طرح سیمان باقران را از طرحهای مهم معرفی کرد و گفت: اهمیت این کارخانه به خاطر سرمایه گذاری مرزنشینان است که می طلبد همه مسئولان برای رفع موانع پیش روی آن تلاش کنند.

خدمتگذار با اشاره به اختصاص 400 میلیارد تومان تسهیلات به خراسان جنوبی از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی کشور گفت: این تسهیلات باید هر چه زودتر به چرخه تولید و صنعت استان تزریق شود.

معاون برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم گفت: برای رفع مشکلات مردم در زمینه توسعه اقتصادی و اشتغال جوانان در این استان تلاش می کنیم که با تصویب هیات دولت، خراسان جنوبی جزو 9 استان مشمول نرخ تسهیلات پایین است.

ابویی مهریزی همچنین با اشاره به تکمیل طرحهای بالای 60 درصد در کشور تا پایان سال 95 اشاره کرد و گفت: 9 هزار و 300 طرح بالای 60 درصد در کشور وجود دارد که باید تا پایان سال تکمیل شود.

وی با اشاره به 35 طرح اقتصاد مقاومتی کشور گفت: سه طرح زغال کک طبس با 95 درصد پیشرفت، فولاد قاین 82 درصد و سیمان باقران با 94 درصد در خراسان جنوبی اولویت دارند.

معاون برنامه ریزی وزرات صنعت معدن و تجارت همچنین در بازدید از کارخانه کک طبس از بهره برداری از این طرح تا پایان سال خبر داد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی