سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

بررسی مشکلات سرمایه داران بخش خصوصی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی مشکلات سرمایه داران بخش خصوصی در خراسان جنوبی

مشکلات سرمایه داران بخش خصوصی در خراسان جنوبی بررسی شد.

در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مشکلات سرمایه داران بخش خصوصی در خراسان جنوبی با حضور استاندار بررسی شد .

نبود اعتبار، مطالبات وصول نشده، عدم انتقال پروانه بهره برداری، عدم افزایش قیمت از جمله مشکلات صنایع و واحدهای صنعتی استان بود.

سید علی اکبرپرویزی، استاندار خراسان جنوبی  در این جلسه با تأکید بر حمایت بیشتر از بخش خصوصی از مسئولان مربوطه و بانکها خواست مساعدت بیشتری برای رفع موانع تولیدی استان داشته باشند.

سید علی اکبرپرویزی با اشاره به اینکه برگزاری جلسات متعدد شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی نشان دهنده مشکلات فراوان واحدهای صنعتی است گفت: ما دچار مشکلات اساسی در بخش تولیدات هستیم .

وی گفت: با پرداخت 45 هزار میلیاردی دولت به بانکها از طریق بانک مرکزی، مشکلات اعطای تسهیلات تا حدودی رفع می شود.

با گلایه مندی صاحبان سرمایه از درخواست بانکها برای دریافت سپرده و بعد اعطای وام به واحدهای صنعتی، استاندار خراسان جنوبی این کار را غیر قانونی دانست .

سید علی اکبرپرویزی گفت: هر بانکی که از شما سپرده خواسته، کاری غیر قانونی کرده است و در صورت دادن گزارش، به شرط اعلام لیست و معرفی بانک خاطی، مبلغ درخواستی سپرده از طرف بانکها برگشت داده می شود.

وی با بیان اینکه بانکها در سطح کشور مشکلی در تأمین منابع ندارند افزود: هر بانکی که منبع ندارد رسمأ اعلام کند و اگر اعلام نکرد یعنی دروغ می گوید.

داوود شهرکی، مدیرکل صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پرونده مشکلات واحدهای صنعتی را در کارگروه تسهیل بررسی می کنیم گفت: با همراهی دستگاه ها می توانیم مشکلات را رفع کنیم. 

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی