رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

بررسی مسائل سوریه در مذاکرات ژنو 2 محور اصلی سخنان ائمه جمعه استان - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی مسائل سوریه در مذاکرات ژنو 2 محور اصلی سخنان ائمه جمعه استان

حجت الاسلام بابایی امام جمعه فردوس در خطبه های نماز با اشاره به اقدامات تروریستی تکفیری ها در برخی از کشورهای مسلمان از جمله سوریه گفت: ایجاد تنش و آشوب در سوریه به وسیله تکفیری های اعزامی به این کشور دسیسه غربی هاست که کشورهای اسلامی باید آگاه باشند و در مقابل این دسیسه ها  هوشیار باشند.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین نیزبا بیان اینکه، ایران اسلامی  تاثیر گذارترین کشور منطقه است و برای حل مشکل سوریه طرح و برنامه دارد افزود: استکبار جهانی قصد ندارد که آرامش و امنیت به کشور سوریه برگردد به همین دلیل از دبیرکل سازمان ملل  خواست  تا دعوت از ایران  را پس بگیرد.

حجت‌الاسلام مهاجریان مقدم امام جمعه طبس هم تنها راه حل مشکل سوریه را دخالت نکردن کشورهای خارجی در این کشور  و تصمیم‌گیری آینده کشور به دست مردم دانست و گفت: مسلمانان بدانند تنها با وحدت می توانند در مقابل استکبار بایستاد .

حجت الاسلام سنجری امام جمعه اسدیه هم در خطبه های نماز با قدردانی از صداوسیمای استان به دلیل راه اندازی آزمایشی فرستنده دیجیتال افزود: دشمنان نظام اسلامی با گسترش  شبکه های ماهواره ای در تلاش برای صدمه زدن به  بنیان خانواده هستند که راه اندازی شبکه های مختلف توسط صداوسیما یکی از راههای مبارزه با آنهاست .

حجت الاسلام حدادیان امام جمعه موقت بشرویه به مذاکرات ژنو 2 در خصوص مسائل سوریه اشاره کرد و گفت: در حالی که دبیرکل سازمان ملل از ایران برای شرکت در مذاکرات دعوت کرده بود اما در نهایت با اعمال نظر آمریکا این دعوت را پس گرفت که این عمل باعث رسوایی این سازمان بین المللی شد.

حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان نیز سازمان ملل را بازیچه دست آمریکا دانست و افزود:سازمانی که نقش اصلی اش صلح جهانی است امروز به شعبه ای برای منافع قدرتهای بزرگ تبدیل شده است .

امام جمعه سربیشه هم با اشاره به پس گرفتن دعوت سازمان ملل از ایران برای شرکت در ژنو 2 افزود: سازمان ملل باید حامی همه ملتها باشد ولی متاسفانه تحت سیطره آمریکا و اسرائیل قرار گرفته است.

حجه الاسلام محمدی همچنین از صداوسیمای استان برای راه اندازی آزمایشی فرستنده دیجیتال با پوشش شهرستانهای سربیشه و درمیان قدرانی کرد .

حجت الاسلام خزاعی امام  جمعه نهبندان  با قدردانی از انجام طرح های عمرانی در این شهرستان بر گازرسانی  به نهبندان تاکید کرد و گفت: امید است با پیگیری مسئولان هرچه زودتر عملیات گازرسانی آغاز شود. 

وی در بخش دیگری از سخنانش پس گرفتن دعوت سازمان ملل متحد از ایران برای شرکت در کنفرانس ژنو 2 را فشار آمریکائیها به دبیر کل سازمان ملل عنوان کرد .

حجت الاسلام رجایی امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه فتنه گروه‌های تکفیری در کشورهای اسلامی مانند عراق و سوریه به اوج خود رسیده افزود: علت اختلاف افکنی استکبار در منطقه دشمنی آنان با اسلام است.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه خوسف  با اشاره به سفارش و تاکید دین مبین اسلام و ائمه اطهار در حفظ محیط زیست گفت: هفته پاک سرآغازی است برای اینکه افراد جامعه محیط زیست را همچون خانه خود بدانند و در مراقبت از آن کوشا کنند .

امام جمعه مود در خطبه های نمازنیز   با تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 57 پایان 2 قرن دخالت بیگانیگان در ایران بود .

حجت الاسلام فلسفی به آغاز اجرایی شدن مصوبات توافق ژنو اشاره کرد و افزود: نباید سرنوشت کشور را به نتیجه این مذاکرات پیوند زد .

حجت الاسلام علی پور امام جمعه موقت عشق آباد هم با اشاره به برنامه های دهه فجر و تشریح واقعیت های انقلاب برای نسل جوان افزود: برای به ثمرنشستن  این انقلاب شکوهمند فداکاری ها بسیاری شده است.

حجت الاسلام شاهبیگی امام جمعه آرین شهر نیزدر خبطه های نماز  گفت: جای بسی تاسف است که دبیرکل سازمان ملل  متحد از کسانی حمایت می کند که قانون حقوق بشر را نقض می کنند و دست آنها به خون هزاران نفر آغشته است .

حجت اسلام مرادی امام جمعه نیمبلوک هم گفت : بعضی از کشورها همچون عربستان سعودی ادعا می کنند به دنبال حقوق مردم سوریه هستند و این در حالی است که خود به مردم کشورشان آزادی نمی دهند.

حجت الاسلام مدنی امام جمعه خضری دشت بیاض هم با تاکید بر رعایت بیش از پیش عفاف و جاب در جامعه گفت: بازگو کردن ثمرات انقلاب اسلامی برای نسل جوان یکی از مهم ترین اقداماتی است که امروزه  باید برای مقابله با هجمه های دشمن انجام داد.