حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۹ تیر ۱۳۹۷

بررسی فرصت های سرمایه گذاری و تجاری خراسان جنوبی و افغانستان - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

بررسی فرصت های سرمایه گذاری و تجاری خراسان جنوبی و افغانستان

فرصت های سرمایه گذاری و تجاری خراسان جنوبی و افغانستان با حضور 15 تاجر افغانستانی بررسی شد

فرصت های سرمایه گذاری و تجاری خراسان جنوبی و افغانستان با حضور 15 تاجر افغانستانی بررسی شد.

 این تجار از ولایت فراه افغانستان به منظور بررسی فرصت های اشتغالزایی و اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری به بیرجند آمدند.
غلام صدیق نماینده تجار ولایت فراه افغانستان در خراسان جنوبی با بیان اینکه 16 سال است که با ایران رابطه تجاری داریم گفت: اگر زیرساخت ها و مجوزهای لازم برای سرمایه گذاری خارجی برای تجار افغانستانی فراهم باشد آمادگی داریم میلیون ها دلار در خراسان جنوبی سرمایه گذاری کنیم.
وی افزود: تجار افغانستانی برای افزایش سرمایه گذاری در ایران اعلام آمادگی کرده اند و در حال حاضر در زمینه تولید مواد بهداشتی و آرایشی آماده ی سرمایه گذاری در ایران و خراسان جنوبی هستند.
غلام صدیق  از مشکل اقامت برای تجار افغانستان به عنوان یک نگرانی مهم یاد کرد.
در این نشست مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: از سال 92 تاکنون تجار افغانی در  3 طرح شامل تولید بتن آماده در خوسف و انبار تجاری و واحد بسته بندی سیمان در قطعه منفصله ی منطقه ویژه ی اقتصادی بیرجند در مرز ماهیرود سرمایه گذاری به ارزش 2 میلیون و 520 هزار دلار  داشته اند.

جعفری افزود : با توجه به ظرفیت های موجود در خراسان جنوبی ما اکنون آمادگی داریم در زمینه ی انرژهای بادی و خورشیدی پذیرای سرمایه گذاری افغان ها باشیم.
در این نشست همچنین از ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی، ساخت مجتمع های رفاهی برای رانندگان ترانزیتی، ایجاد کارگاه های مشترک تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، فرآوری پشم و ایجاد کشتارگاه صنعتی دام به عنوان سایر فرصت های سرمایه گذاری در خراسان جنوبی برای تجار افغانستان اعلام شد.
بی بی عصمت سرفرازی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی کامل خراسان جنوبی برای استقبال از سرمایه گذاری افغان ها گقت: تمامی بسترهای لازم در زمینه سرمایه گذاری خارجی فراهم شده است و باید برای گام برداشتن به سمت سرمایه گذاری های مشترک با تجار افغان، در استان و منطقه مرزی تلاش کنیم.
وی افزود: با فراهم شدن زمینه ی صدور مجوزهای سرمایه گذاری خارجی، تجار افغان هیچ دغدغه و نگرانی در خصوص صدور مجوز سرمایه گذاری، تأمین زمین و اقامت در استان نداشته باشند

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.