رونق تولید ملی | دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸

بررسی شش طرح استانی کنترل و پیشگیری از اعتیاد - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی شش طرح استانی کنترل و پیشگیری از اعتیاد

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان شش طرح کنترل و پیشگیری از اعتیاد بررسی شد.

شش طرح کنترل و پیشگیری از اعتیاد در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بررسی شد .

مسئولان آموزش و پرورش ، بهزیستی ، زندان ها و اقدامات تامینی و دفتر امور بانوان استانداری ، این  طرح ها را به این شورا آوردند و پس از دفاع از آن ، موافقت اعضا را برای تصویب کسب کردند .

خدمتگزار ، استاندار خراسان جنوبی در این شورا قول تامین 157 میلیون تومان منابع مالی برای پیشگیری از اعتیاد داد و گفت : در حال حاضر 80 میلیون تومان اعتبار برای این امر موجود است که در صورت درست اجراشدن آن مابقی اعتبار نیز تخصیص می یابد .

خدمتگزار همکاری مسئولان را در اجرای دقیق این طرح ها خواستار شد و گفت : اعتیاد یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید با آگاهی کامل با آن برخورد شود و جامعه از مضرات ابتلا به آن مطلع شوند .

طرح نشاط دانش آموزان یکی از مهم ترین طرح های کنترل و پیشگیری از اعتیاد بود که جامعه هدف در این طرح 100 دانش آموز است و در صورت موفقیت این طرح فراگیر می شود .

زندی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان هم از تجهیز گمرک بازارچه مرزی ماهیرود به دستگاه ایکس ری تونلی برای جلوگیری از ورود مواد مخدر خبر داد .

طرح ارائه خدمات روانشناسی نیز به شورا هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آورده شد .

مدیر کل سازمان زندان ها و اقدامات تامینی هدف این طرح را کاهش ورود مجدد زندانیان به زندان ها عنوان کرد .

همچنین در این نشست از مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی به دلیل تولید و پخش برنامه هایی با موضوع پیشگیری از اعتیاد قدردانی شد .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی