سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

بررسی راهکارهای افزایش همکاریهای تجاری و اقتصادی بین خراسان جنوبی و کشور نروژ - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی راهکارهای افزایش همکاریهای تجاری و اقتصادی بین خراسان جنوبی و کشور نروژ

راهکارهای افزایش همکاریهای تجاری و اقتصادی بین خراسان جنوبی و کشور نروژ بررسی شد .


تجار و فعالان صنعتی استان در دیدار با سفیر نروژ در ایران از آمادگی خود برای صدور کالا و تولیدات این استان از جمله  لاستیک ، کاشی ، سرامیک ، زعفران ، زرشک ، عناب و داورهای گیاهی به بازارهای کشور نروژ خبر دادند .

 خانم اودیسه نورهیم ، سفیر نروژ در ایران هم در این دیدار ، علاقمندی کشورش را برای  توسعه روابط با استان خراسان جنوبی اعلام کرد .

خانم اودیسه نورهیم سفر به خراسان جنوبی را گام اولیه برای برقراری مناسبات تجاری و اقتصادی دانست و اظهار امیدواری کرد زمینه جذب توریسم و گردشگر را به این استان فراهم کند .

وی ظرفیتهای گردشگری و کویر نوردی خراسان جنوبی را در کشور ، منحصر به فرد برشمرد و افزود : باید زیر ساختهای لازم از قبیل هتل داری و حمل و نقل در این استان فراهم تا با جذب گردشگر زمینه افزایش سرمایه گذاری هم  ایجاد شود .

ابراهیمی ، مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در استان هم توسعه خراسان جنوبی را مستلزم بهره گیری از تمام ظرفیتهای سرمایه گذاران داخلی و خارجی دانست .

وی افزود : آماده ایم فضای مطلوب سرمایه گذاری را برای همه کشورها بویژه کشور نروژ فراهم کنیم .

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در استان از سفر سفیر پاکستان به استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت : تاکنون 6 سفیر به این استان سفر کرده اند .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی