جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

برداشت سبزیجات برگی در شهرستان طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

برداشت سبزیجات برگی در شهرستان طبس

برداشت سبزیجات برگی از سطح  500 هکتار مزارع زیر کشت این محصول در شهرستان طبس آغاز شد

 معاون رئيس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی گفت : پیش بینی می شود  از این سطح بالغ  بر  15000 تن  انواع سبزيجات برگي برداشت شود.

آقای اسدي با اعلام اين خبرگفت: با توجه به شرایط اقلیمی مناسب این  شهرستان  كشت سبزي  از دهه دوم مردادماه در  طبس شروع  و تا اواسط ابان ماه  ادامه و برداشت آن از دهه دوم مهرماه شروع و تا اواخر  فروردين ماه ادامه خواهد داشت  و محصول تولیدی منطقه از کیفیت مناسب و خاصی برخوردار است.

متوسط عملكرد سبزیجات برگی در شهرستان طبس را 30 تن در هكتاراعلام کرد و گفت سبزيجات برگي این شهرستان شامل اسفناج، جعفري، شنبليله، شويد، شاهي ،گشنيز ، ريحان ، نعنا ، تره ، تربچه ، پيازچه و كاهو... می باشد.

مديرجهادكشاورزي شهرستان طبس خدمات  ارائه شده به سبزی کاران را تامین  نهاده های کشاورزی از قبیل کود ، سم و خدمات کارشناسی اعلام کرد و افزود در سال زراعي جاري  8 قطعه مزرعه الگويي سبزي در روستاهاي  رحمت آباد  ، فهالنج ، كريت ، ديهشك و هادي آباد  ايجاد گرديده  است  كه  نتايج آن در صورت سازگاري و عملكرد مطلوب جهت توسعه به  بهره برداران منتقل خواهد شد .

وی افزود: همچنين علاوه بر  واحد سبزي خشك كني قبلي يك واحد سبزي خشك كني جديد به ظرفيت توليد سالانه 300 تن سبزي خشك با اعتبار 450 ميليون تومان  از محل  اعتبارات طرح توسعه كشاورزي  در شرف راه اندازي و بهره برداري مي باشد

شايان ذكر است  که این شهرستان مقام اول  سطح زیر کشت و تولید  سبزیجات استان را به خود اختصاص داده   و محصول توليدي به استانهاي همجوار  صادر مي گردد .