سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

برداشت جو از گرمترین شهرستان خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

برداشت جو از گرمترین شهرستان خراسان جنوبی

برداشت جو از گرمترین شهرستان خراسان جنوبی


برداشت جو از هزار و 970 هکتار از مزارع شهرستان طبس آغاز شد

برداشت جو از هزار و 970 هکتار از مزارع شهرستان طبس آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس متوسط عملکرد جو در شهرستان را 2.5 تن در هکتار عنوان و پیش بینی کرد: 5 هزار تن جو از مزارع این شهرستان برداشت شود.

آقای بخشایی نصرت، یوسف، نیک و محلی را از ارقام جو کشت شده در طبس اعلام کرد و افزود: این محصول با بکارگیری هشت دستگاه کمباین بومی ، 10 دستگاه کمباین مهاجر و 15 دستگاه دروگر برداشت می شود.

برداشت جو در طبس دهه اول اردیبهشت آغاز می شود و تا نیمه دوم خرداد ادامه دارد.

وی گفت:  بوجاری و ضدعفونی بذور، توزیع بذر اصلاح شده، توزیع به موقع نهاده ها، اطلاع رسانی و پیگیری بیمه محصول ( 415 هکتار)، اطلاع رسانی و معرفی بهره برداران به منظور استفاده از تسهیلات سرمایه در گردش و ارائه خدمات فنی و کارشناسی از اقدامات انجام شده جهاد کشاورزی برای حمایت از کشاورزان جوکار است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس افزود: خرید جو به صورت تضمینی با قیمت هر کیلوگرم 10 هزار و 300 ریال توسط اتحاديه شرکت های تعاونی روستايی شهرستان طبس انجام می شود.

وی گفت: در سال زراعی جاری به منظور بررسی سازگاری و مقایسه عملکرد ارقام ولاین های جدید جو وتریتیکاله، مزارع تحقیقی ترویجی و انتخاب مشاركتي ارقام درشرایط معمولی وشور در روستاهای حسن آباد و جمز احداث شده است که نتایج حاصله پس از برداشت محصول برای استفاده از ارقام سازگار و دارای عملکرد بیشتر به بهره‌ برداران ارائه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.