سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

برداشته شدن گام اول عملیات راه آهن بیرجند_ مشهد - نمایش محتوای خبر

 

 

برداشته شدن گام اول عملیات راه آهن بیرجند_ مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، در گام اول اجرای عملیات راه آهن بیرجند به سمت مشهد، نخستینبرداشته شدن گام اول عملیات راه آهن بیرجند_ مشهد آگهی مناقصه طرح راه آهن بیرجند_مشهد به طول 32 کیلومتر از پلیس راه بیرجند به سمت مشهد در روزنامه های کثیر الانتشار چاپ شد.

نظر افضلی رئیس مجمع نمایندگان استان  گفت: در حال حاضر 32 کیلومتر از مسیر راه آهن بیرجند به قاین به مناقصه گذاشته شده و در مراحل پعدی راه آهن از قاین به گناباد اقدام خواهد شد تا مرکز استان به راه آهن متصل شود.  

وی با بیان اینکه مسیر بیرجند به زابل هم در حال مناقصه است، افزود: مسیر زابل به نهبندان و سربیشه و اتصال آن به مرکز استان همدر دست بررسی است و شرکت آن هم مشخص شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان از پیگیری برای اجرای تمامی مسیر راه آهن شرق کشور خبرداد و گفت: مسیر زاهدان به زابل، نهبندان، سربیشه ، بیرجند و قاین و اتصال به گناباد در دست بررسی است که در صورت اجرا به طور یقین در توسعه شرق کشور و توسعه ترانزیت منطقه از سمت چابهار به زاهدان و از زاهدان به بیرجند و مشهد تاثیرگذار خواهد بود.

گفتنی ست، طرح مطالعاتی این خط آهن از چندی پیش آغاز شده و با انجام مناقصه و معرفی پیمانکار و تخصیص بودجه ، وارد فاز اجرایی می شود.