سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

برخورد نیروی انتظامی با هرگونه اعمال هنجارشکنانه در تاسوعا و عاشورا - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد نیروی انتظامی با هرگونه اعمال هنجارشکنانه در تاسوعا و عاشورا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزخراسان جنوبی، سرهنگ حسن شجاعی نسب  از تمهیدات پلیس در ایام عزاداری سید وبرخورد نیروی انتظامی با هرگونه اعمال هنجارشکنانه در تاسوعا و عاشورا سالار شهیدان در همه شهرستان‌های استان خبرداد و گفت: 2 هزار و 210 مامور در بیش از 700 تیم گشتی در ایام عزاداری و در طرح ترافیکی  این ایام برای نظم بخشی به مراسمهای عزاداری و حفظ نظم و انضباط شهری فعالیت دارند.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان از ایجاد پایگاهها و ایستگاههای ثابت و سیار  در روز عاشورا  در خیابان های مطهری، شهدا و سایر خیابان ها خبرداد و افزود: در این ایام امنیت منازل و خودروها نیز از برنامه های اولویت دار پلیس است.

وی از فعالیت همیاران پلیس در ایام عزا با نظارت پلیس و براساس ظرفیت هیات های عزاداری خبرداد و گفت:  این افراد با کاور مشخص در هیاتها حضور دارند و پلیس هم به صورت محسوس و نامحسوس در هیات ها و اطراف آن حضور خواهدداشت.

سرهنگ شجاعی نسب از عزاداران حسینی خواست تا مراقب باشند  اعمالی دور از شأن و منزلت اسلامی و هرگونه خرافه پرستی را که موجب سوء استفاده دشمنان می شود انجام ندهند.

وی از فعالیت گروه های امر به معروف و نهی از منکر در روز عاشورا و تاسوعای حسینی خبر داد و افزود:  باید حواسمان باشد که دشمنان به نظام و ملت ایران این همه شور حسینی را تحمل نخواهند کرد و ممکن است اقداماتی را انجام دهند، بنابراین لازم است عزاداران هرگونه تحرکات مشکوک را به پلیس اطلاع دهند.