سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

برخورد با افرادی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد با افرادی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، معتمدیان در سفر به شهرستان طبس گفت: هر صنفی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکند ، با جدیت برخورد و پلمب خواهد شد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: رعایت فاصله‌ها و توجه به دستورهای بهداشتی می‌تواند از پیک کرونا به شدت بکاهد و با فرهنگ‌سازی توسط کمیته اطلاع‌رسانی و با استفاده از رسانه‌ها و فضای مجازی ، باید مردم را نسبت به مسائل آگاه کرد.
معتمدیان تاکید کرد: از همه ظرفیت‌های استان، گروه‌های جهادی و نیرو‌های جوان انقلابی و بسیجیان استفاده شده و به تولید اقلام مورد نیاز بهداشتی اهتمام کرده‌ایم.
نماینده عالی دولت در استان گفت: سختگیری و دقت نظر باعث شده که میزان بهبود یافتگان بیماری کرونا بالا باشد و البته به علت  قدرت سرایت این بیماری، نسبت به شناسایی بیماران اقدام شده و در نقاهت‌گاه‌ها نگهداری خواهند شد.
معتمدیان افزود: مردم در منزل نیز باید چارچوب مسائل بهداشتی را رعایت کنند و سعی کنند در خانه بمانند.
در این بازدید استاندار خراسان جنوبی با اهدای گل از کادر بهداشت و درمان بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی طبس قدردانی و همچنین از سالن نه دی که محل قرنطینه‌ی فوق العاده برای بیماران کروناییست بازدید کرد.
معتمدیان گفت: برای خداقوت به کادر بهداشت و درمان و رصد مشکلات و کمبود‌های احتمالی به شهرستان طبس آمده‌ام و ضمن بررسی موارد ضروری تصمیماتی که به آرامش عمومی و سلامت مردم کمک کند، خواهیم گرفت تا مردم بدانند مسئولان در کنارشان هستند و با اینکه کرونا می‌تواند دامان ما را هم بگیرد، اما بخاطر سلامت جامعه در صحنه خواهیم بود.
حجت‌الاسلام محمدی امام جمعه طبس از درایت ، جدیت و پیگیری دلسوزانه مهندس معتمدیان در موضوع کرونا قدردانی کرد و افزود: حضور دلسوزانه بسیجیان و نیرو‌های نظامی و انتظامی در صحنه مبارزه با کرونا نیز سپاسگزاری کرد و از مردم خواست به دستورالعمل‌های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.