سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

برخورداری ۵۰ روستای نهبندان از گاز طبیعی تا پایان سال - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورداری ۵۰ روستای نهبندان از گاز طبیعی تا پایان سال

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، فرماندار نهبندان در بازدید از چند روستای این شهرستان به منظور بررسی برخورداری ۵۰ روستای نهبندان از گاز طبیعی تا پایان سالمشکلات موجود در این مناطق گفت: گازرسانی برایروستا‌های این شهرستان در دست اجراست که تا پایان سال جاری ۵۰ روستای نهبندان به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد.
بیکی با اشاره به طرح اشتغال روستایی افزود: این طرح در مناطق روستایی اجرا شده و تا امروز در سطح این شهرستان بیش از ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت ۶ الی ۹ ساله به بیش از ۲۰۰ طرح واگذار شده است.
وی گفت: خشکسالی‌های ۲۰ سال گذشته مسائل و مشکلات زیادی را در حوزه کشاورزی و معیشتی مردم بوجود آورده که آثارش در روستا‌ها به وضوح قابل مشاهده است و عمدتا جوانان از روستا‌ها مهاجرت کرده اند.
بیکی افزود: با مشارکت میدانی ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت بعنوان معین اقتصادی شهرستان، اخیرا ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد تا پایان سال جاری برای کسانی که به دنبال اشتغال در نقاط روستایی هستند در اختیارشان قرار می‌گیرد.
فرماندار نهبندان و جمعی از مسئولان با هدف بررسی مشکلات به روستا‌های رای، کلاته حسنعلی، اسدآباد عرب، بیدک، کلاته خداداد و طارق سفر کردند و از نزدیک به بررسی مسائل و مشکلات موجود در حوزه‌های مختلف از جمله راه‌های روستایی، لایروبی و مرمت قنوات و آبرسانی پرداختند.