سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

برای وطن - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برای وطن

تهیه کننده این برنامه را آقای احمد نیک فرجام برعهده دارد.

برنامه در ساختار "ترکیبی ساده"، طبقه "ج" و به تعداد 8 برنامه 60 دقیقه ای، به صورت زنده تولید و پخش می شود.

رویکرد اصلی برنامه "تجدید میثاق با آرمان حضرت امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب و شهدا و آشناکردن جوانان و خانواده ها با حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس" است.

برنامه دارای دو بخش زنده و ضبطی است. از فضای سبز مرکز با استفاده از المان های دفاع مقدس در دکور، به عنوان لوکیش بخش زنده برنامه استفاده می شود.

در بخش زنده مجری (آقای علیرضا کوچی) با حضور مهمان که اصلی ترین و نقطه عطف برنامه محسوب می شود؛ متناسب با نامگذاری ایام هفته دفاع مقدس به بررسی نقش نیروها در دوران دفاع مقدس می پردازد.

مهمانان برنامه به ترتیب عبارتند از:  فرمانده سپاه استان، فرمانده نیروی هوایی ارتش، فرمانده ارتش استان، فرمانده پدافند هوایی، مسئول بسیج سازندگی استان، یکی از رزمندگان یا پیشکسوتان دفاع مقدس، یکی از زنان موفق در جبهه یا پشت جبهه دفاع مقدس، خانواده شهید مدافع حرم استان (شهید مرتضی بصیری پور).

آیتم های ضبطی برنامه نیز بدین شرح است:

- تیتراژ شروع: با استفاده از موسیقی"سنگرهـای خاکی" (تولید مرکز)، تیتراژی با درونمایه دفاع مقدس و کار و تلاش جوانان امروز در عرصه اقتصاد مقاومتی، به مدت 2 دقیقه تولید و پخش می شود.

- کلام آغازین: این آیتم به شیوه گرافیکی و با استفاده از بیانات رهبر معظم انقلاب و حضرت امام خمینی (ره) در خصوص دفاع مقدس، به مدت 1 دقیقه و 30 ثانیه تولید و پخش می شود. لازم به ذکر است که در این آیتم به  روز شمار هفته دفاع مقدس نیز پرداخته می شود.

- معرفی رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس: با یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس در محل گلزار شهدا، مصاحبه می شود تا ضمن معرفی، به بیان خاطرات ایشان پرداخته شود. مدت زمان این آیتم 6 دقیقه است.

- معرفی هنرمندان جوان: یکی از هنرمندان جوان که در عرصه برگزاری کنگره ملی 2000 شهید استان آثاری را تولید کرده اند، معرفی و به ایشان پرداخته خواهد شد. مدت زمان این آیتم 6 دقیقه است.

- معرفی مبتکرین و مخترعین جوان: با توجه به دستورالعمل ستاد و به منظور تاکید بر حضور نسل جوان در عمر چهل ساله انقلاب اسلامی، این بخش به معرفی و مستند سازی از مبتکرین و مخترعین جوان استان می پردازد. مدت زمان این آیتم 6 دقیقه است.

- نماهنگ: نماهنگ های مناسبتی در خصوص دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، به مدت 3 دقیقه تولید و پخش می شود.

- وصیت نامه خوانی شهدا: در این بخش که در انتهای برنامه پخش می شود، تلاش می شود به معرفی اجمالی و وصیت نامه خوانی یکی از شهدای استان به صورت گرافیکی پرداخته شود. مدت زمان این آیتم 2 دقیقه است.

- وله مناسبتی: وله مناسبتی در لابه لای برنامه، به مدت 1 دقیقه تولید و پخش می شود.

- عناوین پیشنهادی برنامه "برای وطن، سنگر عشق، روایت عشق" می باشد.

 

شما مخاطب عزیز می توانید در هفته دفاع مقدس ساعت ۱۷:۴۵ بیننده این برنامه از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) باشید. تکرار برنامه نیز در ساعت ۰۶:۲۰ روز بعد پخش می شود.

سال تولید: 1397