سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برای اولین باردر استان : طرح جامع آلودگی صوتی شهر بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

برای اولین باردر استان : طرح جامع آلودگی صوتی شهر بیرجند

برای اولین باردرخراسان جنوبی طرح جامع آلودگی صوتی شهر بیرجند اجرا شد.

دکتر صیادی مدیرگروه منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه بیرجند و مجری این طرح پژوهشی  با بیان اینکه  آلودگی صوتی یک نوع آلودگی هواست گفت : عامل اصلی آلودگی صوتی در مراکز شهرها خودروها می باشند که با گسترش شهر و افزایش جمعیت  بر تعداد خودروها افزوده شده و منجر به آلودگی صوتی و درنهایت با تولید گازهای اکسید گوگرد و منواکسید کربن باعث آلودگی هوا می شوند.

صیادی با بیان اینکه در شهرستان بیرجند کارگاههای تجاری در سطح شهر  در تولید آلودگی صوتی نقش موثری داشته اند افزود : در خیابانهای سجادشهر و عدل بیرجند به دلیل وجود کارگاههای سنگ بری و صافکاری این کارگاهها آلودگی صوتی فراوانی را ایجاد می کنند که باید به خارج از شهر منتقل شوند.

مجری طرح پژوهشی  یادآور شد : طراحی شهری ، برنامه ریزی ترافیک و ایجاد مجتمع ورزشی برای مدارسی که در کنار هم قرار گرفته اند از جمله راهکارهایی است که می توان آلودگی های صوتی را در سطح شهر کم نمود.

وی هدف از انجام این طرح پژوهشی را تهدید سلامت جامعه به دلیل آلودگی های صوتی عنوان نمود و افزود : این طرح ، یک طرح  کلی و جامع بوده که تمام سطح شهر را مورد تجزیه و تحلیل قرارداده است که حدود 4 میلیون و 400 هزار تومان هزینه در برداشته که سازمان محیط زیست استان آنرا پرداخت نموده است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی