جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

بدهی 26 میلیارد تومانی کارفرمایان به تأمین اجتماعی خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

بدهی 26 میلیارد تومانی کارفرمایان به تأمین اجتماعی خراسان جنوبی

کارفرمایان 26 میلیارد و 500 میلیون تومان به تأمین اجتماعی خراسان جنوبی بدهی دارند.

سرپرست تأمین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه در اجرای بند 88 قانون بودجه سال 1392 کشور قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان مشمول قانون تأمین اجتماعی اجرا می شود گفت: کارفرمایان در صورت پرداخت بدهی خود تا 19 دی ماه می توانند از بخشودگی 100 درصد جرایم دیر کرد استفاده کنند.

مطیعی افزود: براساس این قانون شرایط لازم به منظور تائیدیه دیون قطعی معوقه سنواتی کارفرمایان واحدهای صنفی، صنعتی و کشاورزی بابت حق بیمه و بیمه بیکاری تا اسفند ماه سال 1391 فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه درسطح استان هفت هزار و 300 نفر از کارفرمایان به تأمین اجتماعی بدهی دارند، گفت: با اجرای این قانون کارفرمایان می توانند علاوه بربخشودگی 100 درصدی جرایم متعلقه به تقویت بیمه های اجتماعی و افزایش ضریب امنیت نیروی کار کمک کنند.

مطیعی از کارفرمایان دارای بدهی خواست حداکثر تا پایان وقت اداری 19 دی ماه امسال برای استفاده از تسهیلات این قانون به شعبه تأمین اجتماعی مربوطه مراجعه و از بخشودگی 100 درصدی آن برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از 10 هزار نفر در استان از خدمات بیمه مستمری استفاده می کنند، گفت: 68 هزار و455 کارگر هم بیمه اجباری هستند.

سرپرست تأمین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه هفت درصد حق بیمه توسطشخص بیمه شده پرداخت می‌ شود، افزود: میزان 20 درصد از حق بیمه توسط کارفرماپرداخت می ‌شود.

99 هزار و 993 نفر در خراسان جنوبی زیرپوشش بیمه اصلی هستند.

 منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی