رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب - نمایش محتوای خبر

 

 

بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب

جرائم کارفرمایان خوش حساب مورد بخشودگی قرار می گیرد.

کارفرماها در خراسان جنوبی 58 میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهی دارند.

درویشی، مدیر کل تامین اجتماعی استان در جمع خبرنگاران بیمه شدگان تامین اجتماعی را 460 هزار نفر عنوان کرد و از بدهی 58 میلیارد تومانی کارفرمایان به تامین اجتماعی گلایه کرد.

به گفته درویشی کارفرماها که بنا به دلایلی ناخواسته دچار مشکل می شوند و نمی توانند حق مربوط به بیمه خود را بپردازند، چنانچه در یک سال گذشته دارای سوابق خوبی باشند و به عنوان خوش حساب شناخته شوند می توانند از این بخشودگی استفاده کنند.

استفاده رانندگان دورن شهری از غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری در صورت ارائه گواهی پزشکی و افزایش کمک هزینه خرید سمعک از 200 هزار تومان به یک میلیون و 260 هزار تومان دیگر خبرهای خوش مدیر کل تامین اجتماعی استان در این نشست خبری بود.

درویشی به راه اندازی پلتفرمی برای استفاده از خدمات تامین اجتماعی هم اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه اپلیکیشن های موبایل بر روی گوشی های هوشمند نصب می شود و برخی بیمه شدگان گوشی هوشمند ندارند و یا طریقه استفاده از این اپیکیشن های را نمی دانند، این پت فرم راه اندازی شد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان با اشاره به اینکه بیمه شدگان می توانند با شماره گیری *4*142# از خدمات تامین اجتماعی بهره مند شوند افزود: در مرحله اول سوابق بیمه ای استحقاق درمان، در مرحله دوم کارفرمایان و درمرحله سوم خدمات درمانی و نوبت پزشکان فعال می شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی هم در این نشست به استفاده 45 درصدی مردم استان از خدمات تامین اجتماعی و همچنین میانگین بالای 11.5 بار سرویس دهی به هر بیمه شده در سال اشاره و از توزیع نامتوازن پزشکان انتقاد کرد.

به گفته فیروزی هم اکنون در مراکز درمانی تامین اجتماعی نسبت امکانات خوب پزشک نیست و علت آن اجرای طرح تحول سلامت است که پزشکان جذب مراکز درمانی دولتی شدند و مراکز تامین اجتماعی با کمبود پزشک مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در مراکز تامین اجتماعی مشکل تخت بیمارستانی و آمبولانس نداریم از اینکه بیماران توسط 115 از نزدیکی و یا حتی بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس، به مراکز امام رضا و ولی عصر بیرجند منتقل می شوند گلایه کرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان با اشاره به اینکه هم اکنون در کشور هم بیماران به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل می شوند گفت: باید برای بیماران شرایطی فراهم شود تا بیمار خود مرکز درمانی خود را انتخاب کنند.

فیروزی از راه اندازی بخش دیالیز و کلنگ زنی طرح توسعه بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس در زمینی به مساحت 2 و نیم هکتار در آینده نزدیک خبر داد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی