رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

با کاروان عشق - نمایش محتوای صدا

 

 

با کاروان عشق

Loading the player...
با کاروان عشق

واقعه عظیم عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان حادثه‌ای بی‌نظیر در تاریخ ثبت و ضبط شده است. عاشورا صف‌بندی جمع محدود اما خدایی، مصمم و با بصیرت حسینی(ع) در برابر کثیری از انسان‌های غافل، دنیاطلب و بی‌بصیرت است. صف حق به امامت و ولایت حسین(ع) برای اصلاح دین پیامبر(ص)، اقامه امر به معروف و نهی از منکر تشکیل و بر سر این اعتقاد تمام هستی خویش را برای خدا تقدیم کردند و صف باطل به دوزخیان تاریخ پیوستند و تا قیامت مورد لعن و نفرین حق‌طلبان و آزادگان خواهند بود.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان «با کاروان عشق» را در دستور کار تولید قرار داده و قرار است در ایام محرم (11 لغایت 23 مهرماه) به صورت زنده و مستقیم پخش شود.

محوریت این ویژه برنامه «فرهنگ عاشورا، بیان واقعه کربلا و درس های عاشورا» و هدف از تولید آن «افزایش آگاهی مخاطبان نسبت به نقش  واقعه کربلا در حفظ و استمرار اسلام، تبیین مفاهیم و پیام های انسان ساز و تمدن ساز حسینی و آشنایی با ابعاد قیام امام حسین (ع)» است.

برنامه توسط دو گوینده آقا و خانم اجرا خواهد شد و شامل بخش های متنوعی به شرح ذیل است:

- روز شمار محرم: در این بخش روز شمار محرم و نحوه حرکت کاروان کربلا به صورت روایتی بیان می شود.

- نمایش: در هر برنامه دو نمایش کوتاه با موضوعات مرتبط با محرم تولید و پخش خواهد شد.  

- سخنان ائمه جمعه استان: در این بخش که به صورت کارشناسی است، گزیده ای از سخنان ائمه جمعه استان با موضوع محرم پخش می شود.

- کارشناس آداب و رسوم محرم: در این بخش یک کارشناس در مورد آداب و رسوم محرم در استان صحبت می کند.

- داستانک: در این بخش داستانک هایی با موضوع محرم، به مدت حدود 2 دقیقه تولید و پخش می شود.

- گزارش: در هر برنامه حداقل دو بخش گزارش از مراسم مذهبی ماه محرم در بیرجند و نظرات مردمی در مورد فرهنگ عاشورا تولید و پخش می شود. همچنین گزارش هایی از آداب و رسوم و مراسم عزاداری مردم در شهرستانهای استان نیز تهیه و پخش خواهد شد.

- مداحی پیرغلامان حسینی: در این بخش از مداحی پیرغلامان حسینی استان به صورت ضبطی استفاده می شود.

- معرفی کتاب: در این بخش کتاب هایی با موضوع محرم معرفی می شوند.

- ارتباط با گزارشگران مراکز استان ها: در هر برنامه یک ارتباط تلفنی با گزارشگران صدای مراکز برقرار می­گردد و از آداب و رسوم ماه محرم در استان های دیگر اطلاع رسانی می شود.

پخش تلفن ها و پیامک های مردمی، سرود، تصنیف، نوحه خوانی، مرثیه سرایی و موسیقی های بی کلام از دیگر بخش های برنامه است.

ویژه برنامه «با کاروان عشق» به تعداد 13 برنامه تولید و در ساعت 18:00 روزهای شنبه تا جمعه، به صورت زنده و مستقیم تقدیم شما هم استانی های عزیز خواهد شد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی ویژه برنامه «با کاروان عشق» را «اکرم صادقی و فرشته بهمن زاده» بر عهده دارد و دیگر عوامل تولید و پخش این برنامه عبارتند از:

گویندگان: مسعود حسنی، فرشته تربیتان

نویسنده:  فاطمه حسینی فر

گزارشگر: مسعود خسروی و خبرنگاران آزاد شهرستانها

صدابردار:  مهدی امیرآبادیزاده، محسن خجسته، نبی الله نبی پور، محمدحسین برهانی