جهش تولید | شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

با کاروان عشق - نمایش محتوای صدا

 

 

با کاروان عشق

Loading the player...

محرم کتابی است بسیار گرانبها، روزها و شب هایش و ساعت ها و لحظه هایش، صفحاتی است از درس معرفت الله و انسانیت و شرافت و عزت و آزادگی. آری، هم چگونه زیستن را به انسان می آموزد و هم چگونه مردن را. اباعبدالله الحسین (ع)، این گنجینه پر بها با گفتن «هیهات منا الذله» به همه نسل ها و عصرها و به همه زمانها و زمینها، پیام داد که هان، ای فرزندان آدم و ای حق طلبان و عدالت خواهان جهان به پاخیزید و در برابر حکومت های شیطانی و زورگویان و ستمگران سر تسلیم فرود نیاورید ... .

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی به منظور تبیین اهداف و ابعاد مختلف حماسه عظیم قیام امام حسین (ع) و زنده نگاه داشتن آن در فرصت مغتنم محرم، ویژه برنامه ای با عنوان «با کاروان عشق» را در دستور کار تولید و پخش دارد.

رویکرد اصلی  این ویژه برنامه «ترویج فرهنگ عاشورایی، الگو گرفتن از سیره امام حسین(ع) و احیاء امر به معروف و نهی از منکر در جامعه» است. تقویت روحیه ظلم ستیزی، حق طلبی و عزت طلبی، تبیین نقش واقعه کربلا در حفظ و استمرار اسلام ناب، تبیین مفاهیم و پیامهای انسان ساز و تمدن ساز حماسه حسینی و آشنایی مخاطبان با ابعاد قیام امام حسین (ع) از جمله موضوعاتی است که به آنها پرداخته خواهد شد.

مدت زمان این ویژه برنامه که توسط دو گوینده آقا و خانم به صورت زنده اجرا می شود، 75 دقیقه است و شامل بخش های مختلفی بدین شرح است:

- مداحی پیرغلامان حسینی: در این بخش از مداحی پیرغلامان حسینی استان، به صورت ضبطی استفاده می شود.

- روز شمار محرم: در این بخش وقایع و اتفاقاتی که در هر روز از ماه محرم سال 61 هجری رخ داده است؛ بیان می شود .

- گزارش: در هر برنامه حداقل 2 گزارش از مراسم مذهبی ماه محرم و نظرات مردمی در مورد فرهنگ عاشورا تهیه و پخش خواهد شد.

- داستانک های کوتاه: داستانک های کوتاه (با مدت زمان حدود 2 دقیقه) و با محوریت محرم تولید و پخش خواهد شد.

- نمایش: در هر برنامه دو بخش نمایشی با موضوعات مرتبط با محرم تولید و پخش خواهد شد.

- ستاره ای بر خاک: در هر برنامه یکی از اصحاب و یاران امام حسین (ع) که در کربلا به شهادت رسیده اند، در قالب کلام گوینده همراه با موسیقی معرفی خواهند شد .

- کارشناسی مذهبی: در این بخش گزیده ای از سخنان ائمه جمعه استان با موضوعات درس های عاشورا همچون ظلم ستیزی، حق طلبی و عزت طلبی، توجه به نماز اول وقت، ولایتمداری، بصیرت افزایی، الگوسازی برای جوانان، امر به معروف و نهی از منکر و ... پخش خواهد شد.

- کارشناسی فرهنگ مردم استان: در این بخش برخی از آداب و رسوم مردم استان خراسان جنوبی در ماه محرم معرفی خواهند شد. این آیتم به صورت ضبطی خواهد بود.

-  معرفی کتاب: در این آیتم کتب مرتبط با محرم معرفی خواهند شد .

- ارتباط با گزارشگران شهرستان های استان: در هر برنامه با گزارشگران شهرستان های مختلف استان ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد.

- ارتباط با گزارشگران مراکز استان ها: در هر برنامه یک ارتباط تلفنی با گزارشگران صدای مراکز برقرار می­گردد و از آداب و رسوم ماه محرم در استان های دیگر اطلاع رسانی می شود .

موسیقی بی کلام و با کلام ، نوحه خوانی و مرثیه سرایی و تلفن ها و پیامک های مردمی نیز از دیگر بخش های برنامه است.

ویژه برنامه با کاروان عشق به تعداد 13 برنامه، از شب اول محرم (مصادف با 22 مهر) تا شب سیزدهم محرم از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) پخش خواهد شد که شما می توانید در ساعت 18:00 شنونده این برنامه باشید .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی این ویژه برنامه را « مجتبی عربی » بر عهده دارد و سایر عوامل تولید نیز عبارتند از :

گویندگان : مسعود حسنی ، الهام خزائلی ، سیده سارا موسوی

نویسنده : فاطمه حسینی فر

گزارشگر : مسعود خسروی

صدابردار : محسن خجسته ، نبی الله نبی پور ، مهدی امیرآبادیزاده ، محمد حسین برهانی

گروه نمایش : مهدی حقگو ، فرشته بهمن زاده ، باقر بارانی ، الهام نیک بین ، هانیه پیرامی