جهش تولید | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹

با کاروان اربعین - نمایش محتوای صدا

 

 

با کاروان اربعین

Loading the player...
با کاروان اربعین

 

اربعین، آیینه ای است در برابر چشمان میلیون ها انسان متعهد که در آن تصویری از نهضت و قیام خونین محرّم نقش می بندد. اربعین، روز باشکوهی است که از خون امام حسین(ع)، حیات گرفت و نقطه آغاز تبلیغ آرمان کربلا از طریق اشک شد؛ چرا که در این روز، نخستین مجلس عزاداری برای اباعبدبالله الحسین (ع) و تبلیغ آرمان آن حضرت، در کنار تربت مطهرش برپا شد.

همزمان با فرارسیدن سالروز اربعین حسینی، مردم استان خراسان جنوبی مراسم سوگواری را در شهرها و روستاهای مختلف برپا می کنند و همراه با دسته های سینه زنی و عزاداری به تعظیم شعائر دینی می پردازند. شبکه استانی صدای خراسان جنوبی نیز در این روز با سوگواران حسینی همراه شده و ویژه برنامه ای با عنوان «با کاروان اربعین» را به صورت زنده و مستقیم تقدیم هم استانی های عزیز خواهد کرد.

هدف از تولید این ویژه برنامه «تعمیق بینش و ارتقاء سطح معرفت عمومی جامعه در خصوص اربعین حسینی و پوشش مراسم عزاداری این روز در سطح استان» است و شعار محوری آن «هرگز از یاری دینم دست برنخواهم داشت» خواهد بود.

برنامه توسط دو گوینده آقا و خانم  اجرا می شود و شامل بخش های مختلفی بدین شرح است:

- کارشناسی: محور کلام کارشناسان درس ها و آموزه ها و عبرت های عاشورایی است.

- گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در سطح شهر بیرجند به انعکاس مراسم عزاداری مردم در روز اربعین حسینی می پردازد. گزارشگران شهرستانها نیز گزارش هایی از شهرستانهای مختلف استان تهیه خواهند کرد. همچنین گزارشگران افتخاری شهرها و روستاها نیز به ارسال گزارش هایی از مراسم اربعین در شهر یا روستای خود خواهند پرداخت.

- ارتباط با گزارشگران کاروان های پیاده: با گزارشگران کاروان های پیاده عتبات عالیات ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد.

- سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص حدیث جابر و زیارت اربعین در برنامه پخش خواهد شد.

- برقراری ارتباط با مسئولان حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس و اطلاع رسانی از مراسم ویژه اربعین در آن آستان مطهر.

- گزارش از شهرهای مذهبی: با گزارشگران شهرهای مذهبی مانند مشهد، قم، شیراز، مدینه، کربلا و ... ارتباط برقرار خواهد شد و از حال و هوای اربعین حسینی در این اماکن اطلاع رسانی خواهد شد.

تولید و پخش دو بسته صوتی با محوریت امام حسین (ع) و اربعین حسینی، برقراری ارتباط با مسئولان و متولیان ستاد اربعین استان و اطلاع رسانی از مراسم ویژه روز اربعین در سطح استان، برقراری ارتباط با رادیو اربعین و پخش قسمت هایی از خطبه های امام سجاد (ع) و زینب کبری (س)، پخش پیامک ها و تلفن های مردمی و مداحی از دیگر بخش های برنامه خواهد بود.

ویژه برنامه «با کاروان اربعین» به مدت 120 دقیقه، در ساعت 9:00 صبح روز یکشنبه 30 آبان ماه، از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) پخش خواهد شد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی ویژه برنامه «با کاروان اربعین» را «معصومه اسماعیل زاده» برعهده دارد. سایر عوامل تولید این ویژه برنامه عبارتند از :

گویندگان: علی جویا، سمیرا عاطفی فر

گزارشگران: سید مهدی ابراهیمی

نویسنده: فاطمه حسینی فر

صدابردار: نبی الله نبی پور