رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

با کاروان اربعین - نمایش محتوای صدا

 

 

با کاروان اربعین

Loading the player...
با کاروان اربعین

اساساً اهمیت اربعین در آن است که در این روز، با تدبیر الهی خاندان پیامبر (ص) یاد نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد و این کار پایه گذاری گردید. اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلی، در حوادث گوناگون - از قبیل شهادت حسین بن علی (ع) در عاشورا - به حفظ یاد و آثار شهادت کمر نبندند، نسل های بعد، از دستاورد شهادت استفاده زیادی نخواهند برد. (سخنان رهبر معظم انقلاب-  29 شهریور 1368)

به منظور «تعمیق بینش و ارتقاء سطح معرفت عمومی در خصوص اربعین حسینی و الگوگیری از سیره امام حسین (ع)» شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه «با کاروان اربعین» را به صورت زنده و مستقیم تقدیم هم استانی های عزیز خواهد کرد.

این ویژه برنامه به مناسبت اربعین حسینی در روز چهارشنبه ساعت 9:00 الی 11:00 پخش می شود. کارشناس برنامه در استودیو حضور داشته و درخصوص درسها، آموزه ها و عبرت های عاشورا و جایگاه اربعین در فرهنگ و جامعه اسلامی صحبت خواهد کرد.

گزارشگر برنامه با حضور در سطح شهر بیرجند به انعکاس عزاداری مردم در اربعین حسینی می پردازد. گزارشگران شهرستانهای مختلف استان و گزارشگران افتخاری شهرها و روستاها نیز گزارش هایی از مراسم اربعین در شهرستان، شهر و روستای خود تهیه و پخش خواهند کرد.

با گزارشگران کربلا، مشهد، قم، شیراز، مدینه و ... ارتباط برقرار خواهد شد تا مخاطبین عزیز از حال و هوای مراسم اربعین در این اماکن مطلع گردند.

پخش کلام رهبری در خصوص حدیث جابر و زیارت اربعین، دو بسته صوتی با محوریت امام حسین (ع) و اربعین، ارتباط با رادیو اربعین، مداحی و ... از دیگر بخش های این ویژه برنامه دو ساعته خواهد بود.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی ویژه برنامه با کاروان اربعین را «علی جعفری جم» برعهده دارد. سایر عوامل تولید این ویژه برنامه عبارتند از:

گویندگان: فرنود فولادی ، سیده سارا موسوی

نویسنده: فاطمه حسینی فر

گزارشگران : سید مهدی ابراهیمی ، خبرنگاران آزاد شهرستانها و گزارشگران افتخاری شهرها و روستاها

صدابردار: محمد حسین برهانی