جهش تولید | شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

با رعایت این نکات جوان بمانید - نمایش محتوای خبر

 

 

با رعایت این نکات جوان بمانید

مهم‌ترین اصول برای جلوگیری از پیری، استفاده از ضدآفتاب و دوری از دخانیات است.

دکتر ابراهیم‌زاده متخصص پوست و مو گفت: معمولاً افرادی که برای جوان‌سازی پوست اقدام می‌کنند به طور ناخودآگاه به خود زشت‌پنداری مبتلا هستند و در کل مشکل چندان جدی برای جوان‌سازی ندارند و این حاصل اختلالات روانی است و حتی بعد از چند عمل زیبایی باز هم احساس رضایت از خود ندارند .

وی درباره لیزرها نیز توضیح داد : انتخاب لیزر مناسب باید با نظر پزشک باشد و اگر انتخاب لیزر ، تخصصی انجام نشود ممکن است موجب عفونت و بزرگ‌تر شدن بیش از حد تبخال و به طور کلی دست نیافتن به نتیجه مطلوب شود .

وی درباره نقش تغذیه بر سلامت پوست افزود : ویتامین A و ویتامین C‌، در ساخت کلاژن نقش اساسی دارند و میوه‌هایی مثل لیمو و هویج که حاوی پیش‌ساز ویتامین A هستند ساخت کلاژن که تقویت‌کننده بافت‌های پوستی  را بر عهده دارند .

ابراهیم‌زاده در این باره ادامه داد : آنتی‌اکسیدان‌ها نیز که در آبزیان به طور فراوان یافت می‌شود، و همچنین اُمگا3 که در منابع دریایی وجود دارد نقش مهمی در زیباسازی پوست ایفا می‌کنند .

وی در پایان گفت: ما هیچ معجون و راه خاصی برای جوان‌سازی پوست نداریم و هر کس با مراقبت‌های خاص و دوری از برخی عادات و همچنین تغذیه مناسب می‌تواند پوست خود را جوان نگه دارد .

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران