رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

با خطیبان جمعه - نمایش محتوای صدا

 

 

با خطیبان جمعه

 

تهیه کنند گی  باخطیبان جمعه را « مهدی امیر آبادی زاده  » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : فرنودفولادی  

نویسنده  مهدی امیر آبادی زاده

 

نماز جمعه عبادتي است همچون نمازهاي ديگر که در ظهر روز جمعه و با شرائط خاصي انجام مي شود، و در فضيلت اين نماز همين بس که سوره اي در قرآن به اين نام آمده و در آنجا صريحاً مؤمنان را به حضور در نماز جمعه دعوت فرموده است و در آن آيه آمده است: هنگامي که صداي مؤذن بلند شد و دعوت به نماز شدي، معامله و تجارت را رها ساز و براي انجام اين واجب الهي حاضر شو، که از همه چيز براي شما بهتر است اگر بدانيد» 

حضرت امام رضا(ع) به نقل از پيامبر اکرم(ص) همچنين مي فرمايد: از آن رو در روز جمعه، خطبه نهاده شده است که جمعه ديدارگاه عمومي و هنگام حضور مردم است. و وسيله اي براي رهبري جامعه که آنان را اندرز دهد، و به طاعت خدا فراخواند، و از گناه بيم دهد، و بدانچه براي مصلحت دين و دنياي آنان خواسته است آگاه سازد؛ و آنان را بدانچه از رويدادها و مخاطرات جهان که سودها و زيان هايي برايشان در بردارد، خبر دهد.

از جمله ماموریت های رسانه استانی ترغیب و تشویق عموم مردم به شرکت در مراسم عبادی اجتماعی و به ویژه فریضه «نماز جمعه» است. شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) نیز در راستای اجرای رسالت رسانه ای خویش، تولید و پخش برنامه «با خطیبان جمعه» را در دستور کار قرار داده است.

آگاهی بخشی به جامعه و ایجاد فضای معنوی در جامعه با پخش خلاصه ی خطبه های نماز جمعه شهرستان های استان ازاهداف این برنامه می باشد

در هر برنامه گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرستانهای استان (به جز شهرستان بیرجند) پخش می شود.

در آغاز گوینده در خصوص اهمیت نماز جمعه و لزوم شرکت در آن جملاتی بیان می کند و سپس به محتوای خطبه های نماز جمعه
شهرستان ها اشاراتی می نماید و مکان برگزاری آن را اعلام می کند. سپس بخش هایی از خطبه های نماز جمعه شهرستان ها پخش می شود.

مدت زمان برنامه باخطیبان جمعه  45 دقیقه است و روز یکشنبه هرهفته تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 13:00 شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1397