سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۰

با خطیبان جمعـه - نمایش محتوای صدا

 

 

با خطیبان جمعـه

Loading the player...
با خطیبان جمعـه

«اى کسانى که ایمان آورده اید! هنگامى که براى نماز روز جمعه اذان گفته مى شود به سوى ذکر خدا بشتابید و خرید و فروش را رها کنید که این براى شما بهتر است اگر مى دانستید» (آیه 9 سوره مبارکه جمعه) .... و بهترین دلیل بر اهمیت فریضه بزرگ نماز جمعه، قبل از هر چیز آیات همین سوره است که به اهل ایمان دستور مى دهد به محض شنیدن اذان به سوى نماز جمعه بشتابند.

از جمله ماموریت های رسانه استانی ترغیب و تشویق عموم مردم به شرکت در مراسم عبادی اجتماعی و به ویژه فریضه «نماز جمعه» است. شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) نیز در راستای اجرای رسالت رسانه ای خویش، تولید و پخش برنامه «با خطیبان جمعه» را در دستور کار قرار داده است.

«با خطیبان جمعه» به پوشش خطبه های نماز جمعه مراکز شهرستانهای استان خراسان جنوبی اختصاص دارد. این برنامه مهم ترین مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، مذهبی و اجتماعی روز استان و جامعه که توسط ائمه جمعه محترم بیان می شود را منعکس نموده و تلاش می کند مردم را به حضور در این اجتماع عظیم و برگزاری هر چه باشکوهتر آن تشویق نماید.

مدت زمان برنامه 30 دقیقه است و در آن گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هر یک از شهرستانهای استان خراسان جنوبی پخش می شود. گوینده برنامه نیز در ابتدای هر بخش، توضیحی مختصر در خصوص اهم موارد مطرح شده در خطبه ها ارائه می نماید.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 13:15 روزهای یکشنبه هر هفته، شنونده برنامه «با خطیبان جمعه» از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) باشید.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی و نویسندگی برنامه با خطیبان جمعه را «مهدی امیرآبادیزاده» بر عهده دارد و گوینده برنامه نیز « علی اشراقی » است .