سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

با خطیبان جمعـه - نمایش محتوای صدا

 

 

با خطیبان جمعـه

Loading the player...
با خطیبان جمعـه

از جمله ماموریت های رسانه ملی و استانی ترغیب و تشویق عموم مردم به شرکت در مراسم عبادی اجتماعی و به ویژه فریضه « نماز جمعه » است . نماز جمعه علاوه بر اهداف عبادی و تربیتی ، رویکردی به حکمت ها و مصلحت های اجتماعی همچون : وحدت و همدلی ، تعاون و برادری ، عدالت و انصاف و صلح و همزیستی دارد . نمازگزاران ، با صف هایی منظم و آراسته به سخنان امام جمعه گوش فرا می دهند ، سخنانی که همگان را به تقوا و رستگاری فرا می خواند ، آحاد جامعه را از شرایط و وضعیت یکدیگر آگاه می سازد و نیرو و توان آنان را جهت رفع مسائل و مشکلات جامعة اسلامی بسیج می کند .

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) نیز در راستای انجام رسالت خویش ، تولید و پخش برنامه « با خطیبان جمعه » را در دستور کار خود قرار داده است .

این برنامه به پوشش خطبه های نماز جمعه مراکز شهرستانهای استان خراسان جنوبی اختصاص دارد تا ضمن تشویق مردم به حضور در این اجتماع عظیم و تاکید بر برگزاری هر چه باشکوهتر آن ، به تبیین مهم ترین مسائل سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، مذهبی و اجتماعی روز استان و جامعه - که از زبان ائمه جمعه بیان می شود - بپردازد .

در این برنامه بخش های کوتاهی از خطبه های نماز جمعه هر یک از شهرستانهای استان خراسان جنوبی پخش می شود و گوینده برنامه نیز در ابتدای هر بخش ، توضیحی مختصر در خصوص اهم موارد مطرح شده در خطبه ها ارائه می کند .

مدت زمان برنامه « با خطیبان جمعه » 30 دقیقه است و در ساعت 13:15 روزهای دوشنبه هر هفته ، از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) پخش می شود .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی و نویسندگی این برنامه را « مهدی امیرآبادیزاده » بر عهده دارد و گوینده برنامه نیز «علی اشراقی » است .