رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

باکاروان عشق - نمایش محتوای صدا

 

 

باکاروان عشق

 

این برنامه در دهه اول محرم جایگزین برنامه های"نماشم" و "جمعه به جمعه" است که از 19 تا 31 شهریورماه، همه روزه تولید و پخش خواهد شد.

محوریت برنامه "فرهنگ عاشورا، بیان واقعه کربلا و درس های عاشورا" و هدف از تولید آن "افزایش آگاهی مخاطبان نسبت به نقش  واقعه کربلا در حفظ و استمرار اسلام، تبیین مفاهیم و پیام های انسان ساز و تمدن ساز حسینی و آشنایی با ابعاد قیام امام حسین (ع)" است.

موضوعات هر برنامه برگرفته از روزشمار دهه اول محرم خواهد بود. پرداخت به موضوعاتی همچون: امر به معروف و نهی از منکر، تقویت روحیه ظلم ستیزی، حق طلبی و عزت طلبی و ... در دستور کار برنامه قرار دارد و از محورهای ذکر شده در دستورالعمل های ابلاغی نیز استفاده خواهد شد. در این برنامه به آداب و شیوه صحیح عزاداری برای امام حسین (ع) که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است؛ پرداخته می شود. همچنین از متون ثقیل، بی خاصیت و خنثی در برنامه استفاده نخواهد شد.

برنامه توسط دو گوینده آقا و خانم اجرا خواهد شد و شامل آیتم هایی به شرح ذیل است:

- نمایش: در هر برنامه دو نمایش کوتاه با موضوعات مرتبط با محرم تولید و پخش خواهد شد.

- روز شمار محرم: در این بخش روز شمار محرم و نحوه حرکت کاروان کربلا به صورت روایتی بیان می شود.

- داستانک: داستانک هایی با موضوع محرم، به مدت حدود 2 دقیقه و به صورت ضبطی تولید و پخش می شود. این آیتم توسط گوینده معین اجرا خواهد شد.

- مداحی پیرغلامان حسینی: در این بخش از مداحی پیرغلامان حسینی استان به صورت ضبطی استفاده می شود.

- معرفی کتاب: در این آیتم کتاب هایی با موضوع محرم معرفی می شوند.

- گزارش: در هر برنامه حداقل 2 گزارش از مراسم مذهبی ماه محرم و نظرات مردمی در مورد فرهنگ عاشورا تولید و پخش می شود.

- سخنان ائمه جمعه محترم استان: در این بخش که به صورت کارشناسی است، گزیده ای از سخنان ائمه جمعه محترم استان با موضوع محرم پخش می شود.

- کارشناس آداب و رسوم محرم: در این بخش یک کارشناس در مورد آداب و رسوم محرم در استان صحبت می کند. این آیتم به صورت ضبطی تولید خواهد شد.

- ارتباط با گزارشگران مراکز استانها: در هر برنامه یک ارتباط تلفنی با گزارشگران صدای مراکز برقرار می­گردد و از آداب و رسوم ماه محرم در استان های دیگر اطلاع رسانی می شود.

- تلفن ها و پیامک های مردمی: با محوریت برنامه و موضوع آن استفاده می شود.

- سرود، تصنیف، نوحه خوانی، مرثیه سرایی و موسیقی های بیکلام: متناسب با فضای برنامه پخش می شود.

- در صورت امکان سخنرانی های شهید مطهری و رهبر معظم انقلاب با موضوع محرم و قیام امام حسین (ع) در این برنامه پخش خواهد شد.

مدت زمان برنامه با کاروان عشق 80 دقیقه است و در دهه اول محرم تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 17:50  شنونده  این برنامه باشید.

Loading the player...
عوامل تولید:

 

تهیه کنند گی  باکاروان عشق را « مهدی امیر آبادی زاده   » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گویندگان  : مسعود حسنی والهام خزائلی   

نویسنده  :فاطمه حسینی فر  

گزارشگر : مسعود خسروی وسیدمهدی ابراهیمی

تاریخ تولید: 1397