رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

باورهای غلط درباره به حرف آوردن کودکان - نمایش محتوای خبر

 

 

باورهای غلط درباره به حرف آوردن کودکان

تخم کفتر خاصیت های فراوانی نسبت به تخم پرندگان دیگر دارد اما نمی تواند انتظار معجزه ‌ای برای به حرف افتادن کودکتان از آن را داشته باشید.

دکتر فرح بخش متخصص تغذیه گفت: این فرضیه که تخم کفتر تکلم کودک را سرعت می‌بخشد. حقیقت ندارد و یک باور غلط از دیرباز به حال است.

نه تنها تخم کفتر بلکه تخم پرندگان دیگر نیز این خاصیت را نخواهند داشت و این تنها فرضیه ای از دیرباز تا به حال است که در حال حاضر به حقیقت آن دست یافته نشده است.

وی در ادامه افزود: هر چند که نباید از خاصیت فراوان تخم پرندگان برای بدن انسان چشم پوشی کرد و همچنین می توانیم به چند مورد از خاصیت تخمهای بلدرچین، کبک، اردک و غاز که سرشار از خاصیت هستند، اشاره کرد: تخم بلدرچین، مصرف هر 100 گرم تخم بلدرچین حدود 158 کیلو کالری انرژی دارد و میزان ویتامینهای B12،A و BG آن هم تقریبا به اندازه تخم مرغ است.

تخم کبک: تخم کبک دارای پروتئین بالا و چربی پایینی است و سریع هضم می شود و برای تقویت سیستم گوارشی مناسب است. ویتامین های گروه B و آن، جزو مواد مغذی تخم کبک است.

تخم اردک: تخمهای اردک، غلیظ تر و دیر هضم تر از تخم مرغ است.

تخم کفتر برای افراد لاغر بسیار مفید است و می‌تواند به آنها در افزایش وزن کمک کند، تخم این پرنده در تسریع روند درمان سرخه گرفتگی سینه هم مفید است و مصرف آن به افرادی که خونریزی داشته‌اند یا دارند هم توصیه می‌شود، بهتر است تخم اردک آبپز با کره یا روغن زیتون مخلوط و مصرف شود.

تخم غاز: تخم غاز هم جزو دیگر تخمهای خوراکی است که جسم مناسبی از ویتامینB12، فولات و پروتئین را در خود جای داده است. میزان پروتئین تخم غاز، حدود3/5 برابر بیشتر از تخم مرغ است اما چربی و گلسترول آن هم بسیار بالا است.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران