سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

بامداد 25 تیر ، آغاز عملیات اعزام حجاج از فرودگاه بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

بامداد 25 تیر ، آغاز عملیات اعزام حجاج از فرودگاه بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل فرودگاه های استان گفت: اعزام زائران خراسان جنوبی به بامداد 25 تیر، آغاز عملیات اعزام حجاج ازفرودگاه بیرجندسرزمین وحی از طریق فرودگاه بیرجند تا 29 تیر ادامه دارد.
هادی سلامی افزود: در این پنج روز، 2هزار و 496 زائر در قالب 17 کاروان با انجام 10 پرواز هواپیماهای ایرباس 300 شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای انجام مناسک حج به عربستان منتقل خواهند شد که تمام زائران مدینه قبل هستند.
وی گفت: علاوه بر زائران استان خراسان جنوبی، یک کاروان از استان خراسان رضوی نیز از فرودگاه بیرجند به سرزمین وحی اعزام می شوند.
مدیر کل فرودگاه های استان با بیان اینکه در این مدت فرودگاه بیرجند به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به زائرین و مسافرین خواهد بود افزود: برای برگزاری این رویداد مهم سیاسی و عبادی همه عوامل این فرودگاه آماده اند.
سلامی افزود: درهمین راستا بررسی دستگاه های کمک ناوبری ، سیستم های بازرسی، تجهیزات فنی و تاسیسات انجام شده است و تمام واحدها و ادارات مرتبط با عملیات حج از جمله مدیریت ترمینال، اداره فنی مهندسی و تاسیسات، مراقبت پرواز، ایمنی و آتش نشانی، الکترونیک و مخابرات هواپیمایی و غیره برای ارایه خدمت رسانی به پروازهای زایران بیت الله الحرام آمادگی دارند.
وی با بیان اینکه سالن چند منظوره فرودگاه بیرجند برای دریافت بارغیرهمراه زائران آماده شده است گفت: با آغاز عملیات دریافت بارغیرهمراه حجاج توسط اداره کل پست و تحویل آن به فرودگاه، پس از انجام امور بازرسی توسط عوامل پلیس و گمرک به شرکت هواپیمایی ایران ایر تحویل خواهد شد.

برنامه پروازی اعزام زائران خراسان جنوبی به شرح ذیل است:

 

بامداد 25 تیر، آغاز عملیات اعزام حجاج ازفرودگاه بیرجند