سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

باغ شرقی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

باغ شرقی

Loading the player...

تهیه کنندگی مسابقه تلفنی باغ شرقی را «علی نانواباشی» بر عهده دارد و عوامل ذیل نیز در تولید و پخش این برنامه همکاری می کنند:

مجری : سید مرتضی حسینی، محمدرضا زمانی پور، مرسل مالکی

کارگردان : علی نانواباشی، مینا غضائری، سید علی اصغر طهماسبی پاشا، امید واحدی فر، سید بهزاد امیرآبادیزاده

صدابردار : مهدی مهدی پور، امیر زارعی، سعید بیجاری، احسان جعفرزاده

تصویربردار : محمد بهشتی، حسن اکبری، سعید رضایی، مهدی مودی، احمد نیک فرجام

گرافیست : سمیه کاظمی، حسین امیرآبادی زاده، رقیه خسروی، مینا غضائری، فاطمه آریابد

طراح سوال: علی نانواباشی، سمیه سادات حسینی ایوری

مسابقه از جمله ساختارهای جذاب و برنامه های پربیننده تلویزیون است که علاوه بر ایجاد شور و هیجان در مخاطبین ، اطلاعات مفیدی به آنان منتقل می کند .

به همین منظور سیمای استانی شبکه خاوران مسابقه باغ شرقی را به صورت زنده تولید و پخش می کند تا ضمن آشنایی هر چه بیشتر بینندگان با ظرفیت ها و اطلاعات استانی، سطح اطلاعات عمومی آنان را نیز ارتقاء بخشد .

این مسابقه که به صورت زنده تلفنی اجرا می شود، رقابتی است بین دو شرکت کننده که در بخش هایی نیز با یکدیگر تعامل و همکاری خواهند داشت.

باغ شش ضلعـی بزرگی به صورت دایره ای شکل کرت بندی شده  است. در هـر قسمت از این باغ درختان عنـاب، زرشـک و انـار وجود دارد و گل های زعفـران و نرگس در لابلای آنها به چشم می خورد. آرم و لوگوی مرکز نیز به صورت حوضی ساخته شده که فواره های آب از کنار آرم به درون حوض می ریزند. در درون حوض پنج انار دیده می شود که بر روی سکوهایی سنگی از جنس سنگ گرانیت مشکی، گرانیت قهوه ای، مرمر سفید، مرمر سبز و سنگ فیروزه قرار گرفته اند. در اطراف باغ سه درب وجود دارد که یک درب مخصوص ورود شرکت کنندگان به بخش جایزه و دو درب دیگر مخصوص ورود و خروج شرکت کنندگان به باغ های دیگر می باشد. درون هر انار، یک تندیس از داروهای گیاهی قرار دارد که بر روی سنگی الماس گونه حک شده و در داخل سبدی از همان گل قرار گرفته است. هر یک از دو شرکت کننده می توانند دو تندیس انتخاب کنند.

مسابقه در پنج مرحله انجام می شود. شرکت کنندگان در هر مرحله باید به یک یا دو سؤال پاسخ داده و دو بازی را انجام دهند تا به درب پشتی باغ برسند (لازم به ذکر است تعداد سوالات و بازیها در هر مرحله مساوی نیست). بعد از انجـام بـازی ها شرکت کنندگـان به درب آخـر مـی رسند و امتیازهـا قبـل از ورود به بخش نهایـی و جوایز مورد ارزیابـی قرار می گیرند. در نهایت فرد برنده ضمن کسب تندیس فیروزه ای (گل زعفران)، بر اساس مجموع امتیازات کسب شده، مبلغی به عنوان جایزه نیز دریافت خواهد کرد. هر برنامه یک نفر برنده داشته و جایزه وی نیز در همان برنامه اعلام می شود. جایزه بر مبنای سقف امتیازات شرکت کننده (معادل 150 هزار تومان) تعیین شود.

این طرح می تواند حداکثر شامل 8 سؤال و 10 بازی باشد. که بنا به شرایط مسابقه کم یا زیاد می گردد. در این بازی از کمترین مقدار استفاده از شانس استفاده شده است؛ بلکه مسابقه بیشتر بر روی توانایی شرکت کننده شامل اطلاعات عمومی، تمرکز و حافظه دیداری، توانایی جسمی، حفظ اشعار، سابقه فکری، شناخت رنگ ها و طرح ها تمرکز دارد.

مسابقه «باغ شرقی» در قالب 104 قسمت 35 دقیقه ای تولید خواهد شد که شما بینندگان عزیز می توانید در ساعت 18:00 روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته بیننده آن از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) باشید.

سال تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
چطور باید ثبت نام کنم هادی ۱۳۹۶/۱۰/۸ ۱۸:۳۵
باسلام و تشکر شما می توانید از طریق آدرس... وب سایت صدا و سیمای خراسان جنوبی ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ ۱۰:۳۲

وب سایت صدا و سیمای خراسان جنوبی
باسلام و تشکر
شما می توانید از طریق آدرس http://birjand.irib.ir/baghesharghi و یا ارسال پیامک به شماره 30000565 در مسابقه باغ شرقی ثبت نام کنید.
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ ۱۰:۳۲ در پاسخ هادی
هادی
چطور باید ثبت نام کنم
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۱۰/۸ ۱۸:۳۵