جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

بازسازی واقعه غدیر در شهرستان بشرویه - نمایش محتوای خبر

 

 

بازسازی واقعه غدیر در شهرستان بشرویه

alt

همزمان با دهه ولایت واقعه غدیر در شهرستان بشرویه خراسان جنوبی بازسازی می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه گفت: بازسازی واقعه غدیر یکی از شاخص ترین برنامه‌ های ستاد دهه ولایت در شهرستان بشرویه است که با همکاری یک گروه شبیه ‌خوانی در سالروز عید غدیر انجام خواهد شد.

حجت الاسلام بهشتی فر از برگزاری زیارت جامعه کبیره همزمان با تولد امام هادی(ع) در مساجد این شهرستان خبر داد و افزود: 26 مبلغ اعزامی همزمان با دهه ولایت مسئول برگزاری گفتمان های دینی پیرامون واقعه غدیر و برگزاری زیارت جامعه کبیره در مساجد شهرستان هستند.

وی ادامه داد: با همکاری روحانیون و مبلغان مستقر در سطح شهرستان بشرویه خطبه غدیر به 10 بخش تقسیم شده و در تمامی شب های دهه ولایت در مساجد برای مردم قرائت می شود.

در شهرستان بشرویه پنج خانه قرآن روستایی و شهری و یک موسسه قرآنی فعال است.

برپایی ایستگاه نقاشی با موضوع عید غدیر ویژه کودکان ونوجوانان از دیگر برنامه های محوری دهه ولایت در شهرستان بشرویه است.

اجرای ضرب زور خانه ای در مراسم صبحگاه مدارس،آغاز مسابقه نقاشی برای مقاطع اول تا چهارم دبستان مرتبط با موضوع غدیر، آغاز مسابقه انشا برای مقاطع پنجم و شششم  با موضوع غدیر، آغاز مسابقه دل نوشته ووبلاگ نویسی در سطح مدارس،تجلیل از سادات تمامی ارگانها و ادارات،تجلیل از دانش آموزان سید و تقدیم شال سبز در مراسم صبحگاه،عیادت از بیماران،نورافشانی آسمان شهر،پیاده روی خانوادگی و جشن بزرگ غدیراز برنامه هایمحوریاین دهه در سطح استان است.

منبع:معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی