سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

بازدید 3 میلیون مسافر از جاذبه های گردشگری - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید 3 میلیون مسافر از جاذبه های گردشگری

سه میلیون و 801 مسافر در ایام نوروز از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی بازديد کردند

 

سه میلیون و 801 مسافر در ایام نوروز از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری خراسان جنوبی بازديد کردند .

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیشترین آمار گردشگران نوروزی را مربوط به شهرستان های طبس و فردوس اعلام کرد .

مرتضي عربي و گفت: مجموعه باغ جهانی باغ اکبریه بیرجند، چشمه آبگرم مرتضی علی و باغ گلشن طبس و شهر تاریخی تون، قنات بلده و آبگرم معدنی فردوس بیشترین آمار استقبال مسافران نوروزی را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: میزان بازدید از جاذبه های گردشگری استان نسبت به سال گذشته افزایش 10 درصدی را نشان می دهد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همچنین از افزایش 10 درصدی میزان اسکان مسافران نوروزی در استان خبر داد و گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تاکنون بالغ بر یک میلیون و 554 هزار مسافر در فضاهای اقامتی استان اسکان یافته اند.
عربی با اشاره به انجام هزار و 84 بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، پذیرایی و خدماتی، افزود: در این مدت 371 مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، 339 مورد از رستوران ها و مراکز پذیرایی بین راهی، 89 بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و 225 مورد بازدید نظارتی نیز از مراکز اقامتی موقت انجام شده است.
وي  با بیان اینکه در این مدت 57 تذکر به واحدهای خدماتی متخلف داده شده است، افزود: همچنین در این مدت هفت مورد اخطار کتبی صادر و یک واحد متخلف نیز تعطیل شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی