سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان شهید آتشدست نهبندان - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان شهید آتشدست نهبندان

دکتر هاشمی ، وزیر بهداشت گفت : واقعی شدن تعرفه ها ، گام بزرگ دولت در طرح تحول نظام سلامت است .

دکتر هاشمی ، وزیر بهداشت گفت : واقعی شدن تعرفه ها ، گام بزرگ دولت در طرح تحول نظام سلامت است .

دکتر هاشمی روز گذشته در سفر به شهرستان نهبندان و بازدید از بیمارستان شهید آتشدست این شهرستان ، با اشاره به همکاری بسیار خوب پزشکان با دولت در اجرای مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت افزود : در این مرحله با تخلفات پزشکان در مقوله زیرمیزی به شدت برخورد شده است و امیدواریم در چند سال آینده به نقطه ای برسیم که دیگر هیچ رابطه مالی بین پزشک و بیمار وجود نداشته باشد .

وی با بیان اینکه تا واقعی شدن کامل تعرفه های پزشکی هنوز فاصله داریم گفت : این تعرفه ها در بخش بستری تقریبا واقعی شده و در بخش درمان سرپایی نیز تا واقعی شدن به 3 تا 5 سال زمان نیاز داریم .

وزیر بهداشت با اشاره به فعال بودن سامانه تلفنی 1690 برای رسیدگی به شکایات مردم در خصوص تعرفه های پزشکی افزود : کار نظارت بر این بخش را به صورت جدی پیگیری می کنیم .

دکتر هاشمی همچنین در خصوص حمایت از بیماران خاص کشور گفت : هم اکنون 90 درصد هزینه های دارویی بیماران خاص از سوی دولت تأمین می شود که امیدواریم با تصویب لایحه بودجه 94 و مشخص شدن اعتبارات بودجه سلامت ، به قول مان در خصوص رایگان شدن داروهای بیماران خاص عمل کنیم .

وی افزود : با این حال دولت در صدد است با ایجاد مراکز بیماران خاص به ویژه بیماران سرطانی در مراکز استانها و شهرستانها ،مشکلات این افراد را برطرف کند .

وزیر بهداشت همچنین در نشست بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان نهبندان در خصوص تأمین دستگاه سی تی اسکن و راه اندازی بخشهای آی سی یو و سی سی یوی بیمارستان شهید آتشدست نهبندان قول مساعد داد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی