سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

بازدید نماینده مجلس از روند اجرای طرح دو بانده شدن محور بیرجند – قاین - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید نماینده مجلس از روند اجرای طرح دو بانده شدن محور بیرجند – قاین

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از روند اجرای طرح دو بانده شدن محور بیرجند – قاین بازدید کرد.

نامگذاری محور بیرجند – قاین با نام جاده مرگ، نامگذاری خوبی است.

حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در بازدید از روند اجرای طرح دو بانده شدن محور بیرجند – قاین در کنار قدردانی از زحمات مسئولان استانی، با لحنی شوخ طبعانه و مطایبه آمیز گفت: اینجا جاده مرگ است، حقیقتا اسم بدی هم نیست، وقتی که می خواستم به اینجا بیایم به پدر و مادرم وصیت کردم .

وی افزود: باز هم وصیت می کنم و از همه حلالیت می طلبم و همه را هم می بخشم ولی خودم وزیر راه و آقای نوبخت (معاون رئیس جمهور) را حلال نمی کنم، مگر اینکه این محور را دوبانده کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصادفات جاده بیرجند – قاین گفت: برای پیگیری مشکلات این جاده، با وزیر راه و شهرسازی دیدار خواهم کرد.

در این بازدید که فرماندار بیرجند هم حضور داشت مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از اتمام طرح دوبانده شدن محور بیرجند - قاین تا سال 97 خبر داد.

جعفری، مدیر کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه محور بیرجند- قاین- گناباد 180 کیلومتر طول دارد که 100 کیلومتر آن دوبانده شده است گفت: در 80 کیلومتر باقیمانده نیز هم اکنون 3 پیمانکار فعالیت می کنند و پیش بینی می شود تا پایان سال 20 کیلومتر از این محور زیر بار ترافیکی برود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال 7 پروژه باند دوم به طول 130 کیومتر در خراسان جنوبی به اتمام رسیده است گفت: هم اکنون 60 کیلومتر از این باندهای دوم، زیر بار ترافیک است و 70 کیلومتر باقیمانده، با حضور وزیر راه و شهرسازی در آینده افتتاح خواهد شد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی