سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

بازدید رایگان از گنجینه تنوع زیستی حفاظت شده استان - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید رایگان از گنجینه تنوع زیستی حفاظت شده استان

به مناسبت هفته دولت بازدید از گنجینه تنوع زیستی حفاظت شده استان رایگان است.

به مناسبت هفته دولت بازدید از گنجینه تنوع زیستی حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی رایگان شد.

آرامنش، مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: تمامی گونه های جانوری موجود در مناطق حفاظت شده استان به صورت تاکسیدرمی در این فضا جمع آوری و در قالب دیوراما یا باز سازی زیستگاه ها در قالب ماکت آماده سازی شده است.

آرامنش افزود: در این گنجینه زیستگاه های مختلف استان شامل زیستگاه کوهستان مانند منطقه حفاظت شده شاسکوه، زیستگاه تپه ماهور درمیان، زیستگاه دشتی مانند منطقه پیشنهادی حفاظت شده علی حیدر در بشرویه، زیستگاه کویری منطقه حفاظت شده مظفری فردوس، زیستگاه تالابی مانند تالاب کجی نمکزار نهبندان، ایجاد شده است.

وی گفت: تمام عناصر موجود در زیستگاه ها مانند وضعیت توپوگرافی گیاهی و چشم انداز آن، گونه های جانوری موجود در آن، پوشش زیستگاه نیز به صورت تاکسیدرمی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست اظهار کرد: این گنجینه به عنوان آرشیو علمی می تواند مورد استفاده اقشار مختلف دانشجویان، دانش آموزان، کودکان، محققان و پژوهشگران استان قرار گیرد.

آرامنش در پایان افزود: این گنجینه تنوع زیستی استان به صورت دائمی در این اداره کل راه اندازی شده است و عموم مردم برای بازدید رایگان از این گنجینه تنوع زیستی در طول هفته دولت صبح ها از ساعت ۸ الی ۱۲ به اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی واقع در خیابان شهید محلاتی، حد فاصل پاسداران و معلم مراجعه نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی