سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

بازدید رایگان از موزه تنوع زیستی حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید رایگان از موزه تنوع زیستی حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی

گنجینه تنوع زیستی حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی به مدت سه روز آماده بازدید علاقه مندان است.

 مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی  با اشاره به شعار روز جهانی  موزه با عنوان"رویکردهای جدید، مخاطبین جدید" گفت: علاقه مندان به محیط زیست می توانند روزهای 27 تا 29 اردیبهشت از این گنجینه زیستی واقع در اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در خیابان شهید محلاتی از ساعت 8 تا 13، رایگان بازدید کنند.

آرامنش افزود: تعدادی از گونه های جانوری موجود در مناطق حفاظت شده استان به صورت تاکسیدرمی در این فضا جمع آوری و در  قالب ساخت "دیوراما" یا بازسازی زیستگاه ها به شکل ماکت آماده سازی شده است.

وی گفت: در این گنجینه، نمونه های مشابهی از زیستگاه های مختلف استان از جمله زیستگاه منطقه حفاظت شده شاسکوه، زیستگاه تپه ماهور درمیان، زیستگاه حفاظت شده علی حیدر بشرویه، زیستگاه کویری منطقه حفاظت شده مظفری فردوس و زیستگاه تالابی مانند تالاب کجی نمکزار نهبندان، ایجاد شده است.

وی افزود: ایجاد تمام عناصر موجود در زیستگاه ها  مانند وضعیت توپوگرافی گیاهی و چشم انداز آن، گونه های جانوری موجود در آن و پوشش زیستگاه نیز به صورت تاکسیدرمی در معرض دید عمومی قرار گرفته است که به عنوان آرشیو علمی می تواند  مورد استفاده اقشار مختلف دانشجویان، دانش آموزان، کودکان، محققان و پژوهشگران استان قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی